Zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty 20 marca 2019 r.

Pierwsze zajęcia koła szachowego odbyły się w naszej szkole w roku szkolnym 2009/2010.
Odnieśliśmy wtedy duży sukces:
- II miejsce w konkurencji o Puchar Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st.Warszawy (dwukrotnie),
- III miejsce- w Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjów Dzielnicy Śródmieście.

Dzięki Naszym sukcesom szachowym zostaliśmy zaproszeni na Szachowy Turniej Gwiazd, który odbywał się w Pałacu Pod Blachą.
Początkowo uczyliśmy się grać w szachy w świetlicy (jeden raz w tygodniu, później dwa). Utworzyliśmy nasz kącik szachowy oraz gazetkę.
Od 2012 roku uczestniczymy w cyklicznych imprezach (we współpracy z SP 29) np.: w Mikołajkowym Turnieju Szachowym, czy w Wiosennym Turnieju Szachowym.
W 2015 roku debiutowaliśmy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W 2016 roku dołączyła do naszego zespołu Pani Anna Zalewska.
Rok szkolny 2016/2017 był dla nas bardzo ważny- uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym programie – „Edukacja przez szachy w szkole „Wars i Sawa grają w szachy”.
W 2018 roku zaprezentowaliśmy nasze umiejętności w Finałowym Turnieju Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE.
Obecnie realizujemy w.w. program na podstawie autorskiego programu Pani Edyty oraz książek Pani Magdaleny Zielińskiej. Zajęcia odbywają się 4 godziny tygodniowo. Dwie dla grupy młodszej (klasy 0 i I) uczy Pani Ania i dwie dla starszej (II - V) - Pani Edyta, która skończyła kurs animatora sportu - Szachy (2009) i kurs Wars i Sawa grają w szachy (2016). Pani Anna Zalewska ukończyła kurs „Wars i Sawa grają w szachy”.
Przez cały rok współpracujemy z Polskim Związkiem Szachowym.
Co robimy aktualnie?
Bierzemy udział w Szkolnym Turnieju Szachowym, Mikołajkowym Turnieju Szachowym, Konkursie Plastycznym, Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, Wiosennym Turnieju Szachowym, Finałowym Turnieju Ogólnopolskiego Projektu PZSZ EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE oraz innych imprezach organizowanych przez PZSZ.