Zapraszamy na obchody 100-lecia Niepodległej 8 listopada w godz. 16-18.

W czerwcu obchodziliśmy Światowy Dzień Uchodźcy.
Z tej okazji przeprowadzono w szkole różnorodne działania. W klasach 0 – 3 oraz 4 – 7 SP i 2 – 3 Gim. wychowawcy przeczytali i omówili z uczniami „Mądre bajki z różnych stron świata” np.: z Somalii, Syrii, Sri Lanki, Gruzji, Czeczeni, Sudanu, Białorusi.
Bajki to niesamowite opowieści, które stały się podstawą do dialogu z uczniem i między uczniami. Dialogu o wartościach, zrozumieniu dla drugiego człowieka, otwartości czy wrażliwości. Uczniowie wykonali prace plastyczne związane z wybraną bajką, a na korytarzu szkolnym zorganizowali wystawę prac wraz z mapą świata na której zaznaczyli państwo z którego pochodziła bajka.
W klasach 4 – 7 SP i 2 – 3 Gim. dodatkowo na godzinie wychowawczej przedstawiono prezentację multimedialną przygotowaną w związku ze Światowym Dniem Uchodźcy.

W związku ze Światowym Dniem Uchodźcy nawiązano współpracę z UNICEF.
Uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji „Prezent bez Pudła”
Akcja polegała na tym, że składając zamówienie na Prezent bez Pudła, dokonywaliśmy darowizny, zlecając UNICEF dostarczenie wybranego produktu w miejsce prowadzenia przez organizację programów pomocowych. Koszt podany przy Prezentach bez Pudła uwzględniał: koszt produktu, koszt dostawy w wybrane przez UNICEF miejsce, a w niektórych przypadkach również koszt instalacji/montażu produktu w miejscu dostarczenia oraz przeszkolenia osób odpowiedzialnych za używanie produktu.
Wybierając dany produkt, mieliśmy możliwość dodania do zamówienia elektronicznego Certyfikatu (wystawionego w formie pliku PDF).
Po złożeniu zamówienia i dokonaniu płatności otrzymaliśmy potwierdzenie przyjęcia zamówienia oraz gotowy certyfikat.
Uczniowie wraz z wychowawcą dokonali wyboru i zakupili m.in. szczepionki przeciw tężcowi, herbatniki wysokoenergetyczne, saszetki ORS, pastę terapeutyczną i koce dla dzieci.