zs60@zs60.waw.pl

Świetlica jest czynna w godz. 7.00 – 18.00
Telefon kontaktowy do świetlicy:
22 629 25 15 w. 116
22 628 54 47 - połączenie przez portiernię

W naszych działaniach łączymy profesjonalizm, tradycje i serce.
Wstąp do nas i sam się przekonaj:

Po karty zgłoszeniowe zapraszamy pod koniec trwającego roku szkolnego lub na początku września przedstawienie teatralne w wykonaniu naszych dzieci dla rodziców przyszłych klas pierwszych odbywa się w maju na codzienne zajęcia zapraszamy podczas dni otwartych naszej szkoły.

Świetlica w naszej szkole zajmuje 220 m2; i jest jedną z największych w Śródmieściu . Dobrze urządzone sale stwarzają odpowiedni klimat, mają zastąpić częściowo dom i uprzyjemnić pobyt dzieci w świetlicy. Wiemy, że niejednokrotnie od warunków lokalowych zależą formy pracy z dziećmi.

Świetlica nasza składa się z trzech sal: rytmicznej, plastycznej, zabaw i przestronnego korytarza.

Posiadamy wideodomofon, przez który wywoływane są dzieci do domu. Tematyka zajęć jest tak dobrana, by uzupełniała pracę na lekcji, ale jej nie powielała. Wprowadzamy różnorodne techniki, między innymi takie, które są niemożliwe do realizacji w warunkach klasowych ze względu na: warunki lokalowe, materiały i narzędzia, czas pracy, swobodę pracy, tworzenia przez dzieci dla samych siebie. Wyposażenie świetlicy: sprzęt sportowy, sprzęt do zabaw na powietrzu, sprzęt audiowizualny, poduszki i materace umożliwiające dzieciom wypoczynek, zabawki, materiały i przybory do zajęć dydaktycznych i plastycznych.

W ciągu całego dnia wydawane są dla dzieci napoje: woda z sokiem, woda oligoceńska, ciepła herbata.

Corocznie organizujemy imprezy okolicznościowe, zabawę karnawałową oraz realizujemy zaplanowane wycieczki po najbliższej okolicy.

Wychowawcy świetlicy również opiekują się dziećmi podczas dowozu na treningi.

Preferujemy taki styl pracy naszej świetlicy, który będzie zapewniał wypoczynek dzieciom, możliwość swobodnej zabawy, uczył prawidłowych kontaktów z rówieśnikami oraz uwzględniał oczekiwania rodziców.

Pracujemy według ramowego rozkładu dnia:

7.00 –   9.00     zbieranie się dzieci, zajęcia dowolne
9.00 – 10.00     II śniadanie
10.00 -- 11.30     zajęcia w małych grupkach, odrabianie lekcji, zabawy dowolne.
11.30 – 12.30     zajęcia dowolne , obiad- 1 tura
12.30 – 13.30     zajęcia dowolne , obiad- 2 tura
13.30 – 14.30     zajęcia dla całej grupy
14.30 – 15.30     pobyt na powietrzu
15.30 – 18.00     zajęcia w małych grupkach, odrabianie lekcji, zabawy dowolne.