foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zakończenie roku szkolnego dla klas 3 GIMNAZJUM - 21 czerwca, godzina 17:00 ZAPRASZAMY

                  

 

Dnia 18 października 2016 r. odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia, organizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VI po wcześniejszym wylosowaniu warzywa, mieli z "niego" przygotować - zdrowe posiłki oraz zapoznać innych uczniów z walorami zdrowotnymi swojego warzywa.

W zorganizowaniu akcji wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe, przeróżne sałatki warzywne, zapiekane faszerowane cukinie i lazanie, pierogi ze szpinakiem oraz placki ziemniaczane. Nie zabrakło świeżo wyciśniętego soku z marchwi, barszczu ukraińskiego czy paprykowego lecza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdrowe ciasta zrobione z marchwi czy buraków. Każda klasa przygotowała plakat związany ze swoim warzywem, na którym zostały przedstawione zawarte w nim witaminy, a następnie z plakatów została wykonana gazetka ścienna na II piętrze promująca zdrowy styl życia. Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli zasad zdrowego odżywiania i wartości odżywczych warzyw. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38