.

W dniach 24.X - 11.XI. odbywały się,jak co roku Światowe Dni Origami, japońskiej sztuki składania papieru. W naszej szkole miłośników składania papieru jest bardzo dużo i dlatego samorząd szkolny zorganizował klasowy konkurs na najciekawszy pomysł z origami.

Czytaj więcej: Światowe Dni Origami

Kiedy ziemia przez dłuższy czas jest skuta lodem lub pokryta grubą warstwą śniegu to ptakom jest bardzo trudno znaleźć pożywienie a karmniki są dla nich wybawieniem.

Dlatego każda klasa z poziomu IV-VI SP wykonała własnoręcznie karmniki, które oceniła Pani Dyrektor Justyna Nowaczek – nauczyciel przyrody.

Czytaj więcej: Dokarmiamy ptaki

W grudniu 2016 roku w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego, miały miejsce na terenie szkoły dwa świąteczne konkursy.Pierwszy polegał na wykonaniu świątecznej kartki bożonarodzeniowej na formacie A3 wraz z życzeniami.Ten konkurs wygrała klasa V a, drugie miejsce zdobyła klasa IV b, zaś trzecie - klasa IV c i VI s.

Czytaj więcej: Konkursy bożonarodzeniowe

30 listopada 2016 roku został rozstrzygnięty plebiscyt na najciekawsze zdjęcie pupila. Trzecie miejsce zdobyły dwa psy : Szarlotka i Misia, które uzyskały po 14 głosów, drugie miejsce zdobyły  świnki morskie: Sisi, Roki i Pszczółka, które uzyskały 17 głosów. Zwycięzcą został 7 miesięczny kotek Ufo, który zdobył aż 33 głosy.Wszystkim właścicielom i ich pupilom serdecznie gratulujemy.