zs60@zs60.waw.pl

Kiedy ziemia przez dłuższy czas jest skuta lodem lub pokryta grubą warstwą śniegu to ptakom jest bardzo trudno znaleźć pożywienie a karmniki są dla nich wybawieniem.

Dlatego każda klasa z poziomu IV-VI SP wykonała własnoręcznie karmniki, które oceniła Pani Dyrektor Justyna Nowaczek – nauczyciel przyrody.

Na początku grudnia 2016 roku miała miejsce akcja samorządu szkolnego "Cukierek za Dzień dobry", mająca na celu uwrażliwienie dzieci i rodziców na potrzebę używania formy powitania jakim jest - dzień dobry! Każda osoba- duża czy mała, wchodząca do szkoły, która użyła formy grzecznościowej na powitanie, otrzymała od przewodniczącego szkoły podstawowej - niespodziankę. Niespodzianką tą, był czekoladowy cukierek.

Dnia 8 lutego 2017 odbyła się dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski pod hasłem "Walentynki 2017". Oczekiwana przez uczniów impreza rozpoczęła się tradycyjnie o godzinie 17.00.

Dnia 18 października 2016 r. odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia, organizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VI po wcześniejszym wylosowaniu warzywa, mieli z "niego" przygotować - zdrowe posiłki oraz zapoznać innych uczniów z walorami zdrowotnymi swojego warzywa.

W grudniu 2016 roku w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego, miały miejsce na terenie szkoły dwa świąteczne konkursy.Pierwszy polegał na wykonaniu świątecznej kartki bożonarodzeniowej na formacie A3 wraz z życzeniami.Ten konkurs wygrała klasa V a, drugie miejsce zdobyła klasa IV b, zaś trzecie - klasa IV c i VI s.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej każda klasa przygotowała życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły w formie plakatu. Przygotowane prace prezentujemy poniżej.

30 listopada 2016 roku został rozstrzygnięty plebiscyt na najciekawsze zdjęcie pupila. Trzecie miejsce zdobyły dwa psy : Szarlotka i Misia, które uzyskały po 14 głosów, drugie miejsce zdobyły  świnki morskie: Sisi, Roki i Pszczółka, które uzyskały 17 głosów. Zwycięzcą został 7 miesięczny kotek Ufo, który zdobył aż 33 głosy.Wszystkim właścicielom i ich pupilom serdecznie gratulujemy.

27 września 2016 r. odbyły się wybory do Samorządu  Uczniowskiego. Wybory poprzedzone  były dwutygodniową kampanią przedwyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy.