foto1
foto1
foto1
.

Większość reprezentantów UKS 48 i uczniów SP 48, którzy wystartowali w Poznaniu w zawodach pływackich Poprawiamy rekordy na Termach, odczuwała trudy majowych przygotowań i startów. Trudno było oczekiwać nawet rekordów życiowych. A tymczasem nasza piętnastka potrafiła wspiąć się na 3. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 55 klubów, zdobywając 21 miejsc na podium. Niestety, nie stawali na nim, gdyż organizatorzy nie przewidzieli w programie dekoracji.

Rekordów życiowych też było ponad 20 na 56 startów naszych zawodników. To, że w okresie przygotowawczym do głównych imprez potrafimy odnieść sukces drużynowy, świadczy o klasie naszego klubu i ciężkiej codziennej pracy zawodników i trenerów. Nie zawiedli liderzy. Najtrudniejsze zadanie stało przed Rafałem Mienickim, który musiał rywalizować w kategorii open (od 15 lat wzwyż). Mimo to wygrał 100 grzbietem, a na 100 i 200 kraulem był drugi. Cztery konkurencje wygrała Oliwia Sobótka (kat. 11 lat i młodsi), a trzy Mikołaj Miłkowski (14 l.). Po raz pierwszy w karierze triumf pływacki - na 200 kraulem - odniosła Natasza Błachnio. Cztery miejsca na podium wywalczył Maciej Szczepaniak (12 l.). Wygrał 200 grzbietem i trzy razy był drugi. Żałujemy, że nie było dekoracji w Poznaniu, bo debiutantów na podium mieliśmy więcej. Janek Ziółkowski był drugi, Maciek Spoczyńskim trzeci (obaj 11 l.). Dwa razy srebrny był Janusz Yogi Łazarowicz, raz Tomek Łukawski (obaj 14 l.), a Bartosz Jarecki (13 l.) trzeci na 200 żabką po pasjonującym pojedynku o podium z Kacprem Rozbickim.
Blisko trójki, zajmując czwarte lokaty, byli Marta Kabała (10 l.), Gosia Wichulska (14 l. Laura Osadczuk startowała cztery razy i jako jedyna z grupy poprawiła cztery życiówki, plasują się najwyżej na 5. miejscu. W klasyfikacji generalnej na nagrody (finansowe) zasłużyła trójka naszych zuchów: Oliwia Sobótka wygrała kategorię 11-latek, Mikołaj Miłkowski 14-latków, a Rafał Mienicki był piąty w open.