foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

W dniu 29 stycznia br. dobiegło końca pierwsze półrocze nauki w szkole. Troje uczniów zostało sklasyfikowanych ze średnią ocen 6.0. Oliwia Sobótka z klasy 4b (wychowawczyni Marzenia Ostrowska), Małgorzata Wichulska i Mikołaj Miłkowski z klasy 8b (wychowawczyni Hanna Rogowska). Cała trójka wyczynowo trenuje pływanie, co oznacza, że codziennie o 7.00 rano zaczynają dzień od przepłynięcia kilku kilometrów na pływalni, a po zakończeniu zajęć szkolnych wracają na salę sportową na trening na lądzie, a starsi dodatkowo jeszcze raz idą na pływalnię. Tak organizują dzień, że nie przeszkadza im to w aktywnym uczestniczeniu w lekcjach i to ze znakomitym skutkiem. Pływają jeszcze szybciej niż się uczą. Mikołaj jest kilkunastokrotnym rekordzistą Polski, członkiem kadry narodowej w pływaniu, uczestnikiem programu olimpijskiego Mały Wielki Polak, mistrzem i wicemistrzem Polski w dwuboju nowoczesnym, Małgorzata została powołana do kadry narodowej w pięcioboju nowoczesnym, jest medalistką mistrzostw Polski w dwuboju nowoczesnym i przygotowuje się do mistrzostw Polski w pływaniu. Oboje z Mikołajem urodzili się w 2007 r., nie mogli stratować do tej pory w imprezie o randze mistrzostw Polski, a Oliwia Sobótka jest jedną z najwszechstronniejszych pływaczek w kategorii dzieci w historii polskiego pływania, jest sklasyfikowana na pierwszych miejscach w kraju we wszystkich stylach, jest skuteczna zarówno na 50 m dowolnym i delfinem, przez 100 klasycznym, 200 zmiennym aż do 800 dowolnym. Cała trójka zaprzecza nieuprawnionym tezom o sprzeczności pomiędzy wyczynowym sportem a nauką. Na gratulacje, poza oczywiście Oliwią, Małgorzatą i Mikołajem, zasłużyli ich rodzice rozpoczynający codzienny dyżur około 4.30 rano, a także wspierający ich i z zaangażowaniem śledzący postępy wychowawcy klas. 

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38