foto1
foto1
foto1
.

UKS 48 zajął całe podium w rozegranych 11 października br mistrzostwach Warszawy i Mazowsza juniorów młodszych i młodzików. Zawody składające się ze 100 m pływania i 1000 m biegu wygrał Rafał Mienicki, przed Mikołajem Miłkowskim i Bartłomiejem Gawendą, a bieg na 1000 m był pokazem ich całkowitej dominacji, 13 letni Mikołaj pokonał ten dystans dokładnie w 3 minuty. Małgorzata Wichulska zajęła drugie miejsce wśród kobiet.

Warto wspomnieć, że kategorię dzieci 9 letnich wygrali Jan Milewski i Marta Kabała, a 8 letnich Zofia Bałaban, druga w kategorii 11 latek była Natasza Błachnio. Padło bardzo dużo najlepszych w życiu wyników w zwłaszcza w pływaniu. 100 m dowolnym Rafał pokonał w 53.6, Mikołaj 57.1, Antoni Bałaban 1.07.5, Małgorzata Wichulska 1.02.5, także młodzicy bili rekordy życiowe. Dawid Ciołek 33 sek na 50 dow, Marta Kabała złamała barierę 39 sek na 50 dow. Zadebiutował na pierwszych oficjalnych zawodach Janusz Łazarowicz, o punkty z determinacją walczyli Mikołaj Paśk, Maciej Szczepaniak, Bartosz Jarecki i Kacper Rozbicki. Wyniki juniorów młodszych są zapowiedzią dobrych wyników na zbliżających się mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.