foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

Który wynik jest lepszy ?  Pierwsze czy dziewiąte miejsce w zawodach sportowych  ? Odpowiedź zdaje się oczywista. Pobieżne muśnięcie zmysłem analizy faktu, newsa sportowego, może okazać się swojego rodzaju pułapką myślową. Nie do końca wyłuskanie szczegółów komunikatu  prowadzi prosto na manowce myślenia krytycznego.  2 pkt. dekalogu Russella wybrzmiewa słowami  -  nie myśl , że warto iść naprzód poprzez zatajanie dowodów, gdyż i tak wyjdą one na jaw. Występ siatkarzy z SP 48  należy zweryfikować  racjonalnie  poprzez pryzmat   hierarchii zawodów . I m. w śródmieściu , IX w Warszawie. Estetyzm versus pragmatyzm?  Fakty mówią same za siebie. Niestety, żadne próby działań retorycznych ani erystycznych tego wyniku nie obronią.

Ku Pokrzepieniu Serc – znany poniekąd cynik z Synopy ( Diogenes , ten od beczki) zapytał razu pewnego wiwatujących na cześć zwycięzcy Igrzysk Starożytnych,  czy należy cieszyć się ze zwycięstwa nad słabszymi? Skoro zwyciężył , to pokonał słabszych! Skąd  te wiwaty? Uległość sportowa po  heroicznej walce daje zdecydowanie pełniejszą  satysfakcję ducha i ciała. Ho!, ho !  Czyż nie lepiej trzymać się takiej narracji  ?

 

Siatkówka – chłopcy starsi

Śródmiejska Olimpiada Młodzieży – I miejsce

Warszawska Olimpiada Młodzieży – IX miejsce

Oblicza herosów są tak znamienite , iż nawet patrząc na fotkę z zamkniętymi oczami wiadomo kto jest kto.

A G

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38