foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

Klasa 7a od 23 do 31 maja 2019 aktywnie spędzała czas na zielonej szkole w górach. Program obejmował pierwszego dnia spacer na Rusinową Polanę oraz  zdobycie Gęsiej Szyi. Drugiego dnia wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch a w drodze powrotnej zaszliśmy na Kalatówki. Następnego dnia , całą niedzielę spędziliśmy na Słowacji, gdzie podziwialiśmy stalagmity, stalaktyty i stalagnaty w Demianowskiej Jaskini Wolności i Jaskini Lodowej. Po podziemnej wędrówce poszliśmy nad Szczyrbskie Jezioro. 

W kolejnym dniu uczniowie wyszli z Kuźnic do schroniska Murowaniec na Hali Gąsiennicowej, gdzie stamtąd ruszyli nad Czarny Staw Gąsiennicowy i podeszli na Granaty.. We wtorek Doliną Chochołowską doszli do schroniska na Polanie Chochołowskiej i zrobili szybki wypad na Przełęcz Bobrowiecką. Następnego dnia udaliśmy się do Wieliczki, gdzie zwiedziliśmy kopalnie soli, a potem pojechaliśmy do Krakowa. W Krakowie weszliśmy na Kopiec Kościuszki oraz zwiedziliśmy muzeum na kopcu i wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie w asyście przewodnika i jego opowiadań zwiedziliśmy Komnaty królewskie, Skarbiec oraz Zbrojownie. Dowiedzieliśmy się między innymi czym różni się arras od gobelinu. W przeddzień  wyjazdu pojechaliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie zażywaliśmy uroków kąpieli w basenach termalnych.. Kąpiel była świetnym relaksem dla zmęczonych górskimi wyprawami młodych turystów. Ostatni dzień przeznaczyliśmy na zakup pamiątek z Zakopanego.

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38