LATO W MIEŚCIE zapisy od 18 kwietnia 2019 r.

Klasa 7a od 23 do 31 maja 2019 aktywnie spędzała czas na zielonej szkole w górach. Program obejmował pierwszego dnia spacer na Rusinową Polanę oraz  zdobycie Gęsiej Szyi. Drugiego dnia wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch a w drodze powrotnej zaszliśmy na Kalatówki. Następnego dnia , całą niedzielę spędziliśmy na Słowacji, gdzie podziwialiśmy stalagmity, stalaktyty i stalagnaty w Demianowskiej Jaskini Wolności i Jaskini Lodowej. Po podziemnej wędrówce poszliśmy nad Szczyrbskie Jezioro.

W kolejnym dniu uczniowie wyszli z Kuźnic do schroniska Murowaniec na Hali Gąsiennicowej, gdzie stamtąd ruszyli nad Czarny Staw Gąsiennicowy i podeszli na Granaty.. We wtorek Doliną Chochołowską doszli do schroniska na Polanie Chochołowskiej i zrobili szybki wypad na Przełęcz Bobrowiecką. Następnego dnia udaliśmy się do Wieliczki, gdzie zwiedziliśmy kopalnie soli, a potem pojechaliśmy do Krakowa. W Krakowie weszliśmy na Kopiec Kościuszki oraz zwiedziliśmy muzeum na kopcu i wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie w asyście przewodnika i jego opowiadań zwiedziliśmy Komnaty królewskie, Skarbiec oraz Zbrojownie. Dowiedzieliśmy się między innymi czym różni się arras od gobelinu. W przeddzień  wyjazdu pojechaliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie zażywaliśmy uroków kąpieli w basenach termalnych.. Kąpiel była świetnym relaksem dla zmęczonych górskimi wyprawami młodych turystów. Ostatni dzień przeznaczyliśmy na zakup pamiątek z Zakopanego.