foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
LATO W MIEŚCIE zapisy od 18 kwietnia 2019 r.

                  

 

Z okazji obchodzonego 100-lecia odzyskania niepodległości, klasy VII a i VII b odbyły wycieczkę, której celem było odkrywanie śladów życia i działalności autora książki "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka (Henryka Goldszmit).

Wycieczkę rozpoczeliśmy od zwiedzania Synagogi Żydowskiej, a następnie podjechaliśmy autokarem na ulicę Jaktorowską 6 - siedziby d. Domu Sierot (dawny adres Krochmalna 92), gdzie oglądaliśmy wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi, który od początku był jego założycielem i kierownikiem. Potem w zadumie i milczeniu odwiedziliśmy Cmentarz Żydowski przy ul. Okopowej, miejsce spoczynku osób, które są znane zarówno w historii narodu żydowskiego, jak i w historii Warszawy i Polski. Tam przy symbolicznym grobie- pomniku Janusza Korczaka przedstawiciele klas zapalili znicze. Następnie przeszliśmy na ul. Chłodną, w miejsce gdzie znajdowała się kładka łącząca „Małe” i „Duże” Getto. Z ul. Chłodnej – terenu dawnego getta doszliśmy do ul. Złotej, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć fragmenty oryginalnego muru Getta. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Obozu Zagłady i Karnego Obozu Pracy w Treblince.

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38