Zapraszamy wszystkich na Jasełka Szkolne, 17 grudnia na 3 i 5 lekcji oraz 18 grudnia na 5 lekcji.

Z okazji obchodzonego 100-lecia odzyskania niepodległości, klasy VII a i VII b odbyły wycieczkę, której celem było odkrywanie śladów życia i działalności autora książki "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka (Henryka Goldszmit).

Wycieczkę rozpoczeliśmy od zwiedzania Synagogi Żydowskiej, a następnie podjechaliśmy autokarem na ulicę Jaktorowską 6 - siedziby d. Domu Sierot (dawny adres Krochmalna 92), gdzie oglądaliśmy wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi, który od początku był jego założycielem i kierownikiem. Potem w zadumie i milczeniu odwiedziliśmy Cmentarz Żydowski przy ul. Okopowej, miejsce spoczynku osób, które są znane zarówno w historii narodu żydowskiego, jak i w historii Warszawy i Polski. Tam przy symbolicznym grobie- pomniku Janusza Korczaka przedstawiciele klas zapalili znicze. Następnie przeszliśmy na ul. Chłodną, w miejsce gdzie znajdowała się kładka łącząca „Małe” i „Duże” Getto. Z ul. Chłodnej – terenu dawnego getta doszliśmy do ul. Złotej, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć fragmenty oryginalnego muru Getta. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Obozu Zagłady i Karnego Obozu Pracy w Treblince.