foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
LATO W MIEŚCIE zapisy od 18 kwietnia 2019 r.

                  

 

Z dorobkiem 3 medali wrócili gimnastycy przyrządowi z finałów XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej w klasie III. 

Na nieoficjalnych mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, rozegranych w Zabrzu (31.05 – 03.06.2018), reprezentanci KS Legia (Patryk Szymborski, Stanisław Marczewski, Oliwier Wach) zanotowali bardzo udany start. Największym zaskoczeniem oraz ogromem radości zakończył się finał skoku chłopców w klasie III. O ile sam udział Oliwiera Wacha (klasa 4c) w finale skoku był przewidywalny (Oliwier to specjalista i medalista wielu finałów tej konkurencji) to wynik końcowy zaskoczył (czytaj: wprawił w euforię) nawet jego samego. Skoczył przepięknie, z klasą, precyzyjnie, nie pozostawiając złudzeń kto jest w tej stawce finalistów najlepszy. Złoty medal! Mistrzostwo Polski! Mamy to! Rozbudzeni nadziejami i żądni kolejnych medali powędrowaliśmy na finał poręczy. Patryk Szymborski oraz Stanisław Marczewski (5b) – 2ch legionistów w finale, medal praktycznie w zasięgu ręki (szyi). Stasiu, po szybkiej modyfikacji układy przez trenera Pawła, zaćwiczył pewnie i bez większych potknięć, Patryk dobrze ale nie ustrzegł się błędów. Ostatecznie brązowy medal wędruje do Stasia (zasłużenie), Patryk musi zadowolić się 7 lokatą. Jest dobrze, mamy dwa medale oraz jeszcze jeden finał. Liczymy na dobry układ na drążku w wykonaniu Stasia Marczewskiego (apetyt rośnie w miarę jedzenia). Nie przeliczyliśmy się – Stasiu wykonuje swój program nadzwyczaj pewnie, czysto i obszernie, na tle pozostałych finalistów wygląda świetnie. Grono sędziowskie nie ma wątpliwości – 3 miejsce Staśkowi się należy :).

3 medale (złoty i 2 brązowe) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Zabrze 2018, wiszą na szyjach Legionistów. Na 4 miejsca finałowe nie jest źle. Wracamy zadowoleni :).

Szczegółowe wyniki reprezentantów Legii poniżej.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
31.05-03.06.2018, Zabrze:

Oliwier Wach (trener Piotr Kulbicki):      

1 miejsce w finale skoku

Stanisław Marczewski (trener Paweł Olszewski):

8 miejsce w wieloboju gimnastycznym     

3 miejsce w finale ćwiczeń na poręczach  

3 miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Patryk Szymborski (trener Paweł Olszewski):

– 7 miejsce w finale ćwiczeń na poręczach

Medalistom, finalistom i trenerom gratulujemy.

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38