foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty 20 marca 2019 r.

                  

 

Święto Ducha i Ciała szkolnej społeczności sportowej.

W minionym roku szkolnym sporo się działo na różnych arenach sportowych z udziałem „Naszych” Rzucano, biegano skakano a czasami kręcono się wokół różnych osi . Na tartanie , w wodzie , w powietrzu i na lodzie. Prawie jak w Biblii. Podsumowanie możliwości biokinematycznych i efektów psycho-motorycznych ujętych w karby różnych dyscyplin sportowych odbyło się właśnie w miniony piątek. Czytanie zdobytych laurów prezenterzy ograniczyli tylko do ZŁOTYCH wyników . W przeciwnym razie jak to mawiają bywali w świecie górale ...pasterka by nas zastała… z tym czytaniem. The Neverending Story. 

Przebieg konkurencji i gier sportowych Dnia Sportu doskonale został zobrazowany fotoreportażem , którego autorem była prezes Szkolnego Koła Fotografii Sportowej pani Katarzyna Rustecka. Prezes już jest . Koło ma powstać niebawem , we września. Nie wiadomo co na to RODO, ale jedno zgadzam się więcej lub mniej…

Konkurs sportowych celebrytów czyli plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Szkoły wygrała Karolina Warec. Nagrody 10 NAJ oraz zwycięzcą turnieju „ Dwóch Ogni” - IVb (czyt. - ufundowany puchar przechodni) wręczała dyrektor szkoły pani Justyna Nowaczek. Tajemnicą poliszynela jest to, że aby uczynić tę powinność, w sposób autoryzowany czy nie ( tego nie wiadomo ) pani dyrektor opuściła Niezwykle Ważne Szkolenie. W kontekscie zbliżających się rad pedagogicznych ten fakt jest bardzo znamienny.

Kreatywnych w „Radosnej Twórczości” uhonorowała pani Joanna Tokarzewska . Były to : Barbara Odrobińska, Maja Miłoszewska , Marysia Świeragliska, Marta Muranowicz,

Nieobecni na naszej imprezie niech żałują. Łagodne objęcia i muśnięńcia przeróżnych fal i promieniowań (elektomagnetyczne , ultrafioletowe , podczerwone , gamma , beta...et cetera.et i rtg ..także) emitowane przez jedyną gwiazdę naszego układu planetarnego stanowiły doskonały podkład przed wakacyjnym prażeniem - Łeba, Copacabana, Dziwnów , Gran Canaria, no...może prażenie nad Zegrzem.

Na niektórych melancholijnie usposobionych twarzach uczestników malowała się zaduma i troska , jak to będzie w zbliżającym się roku szkolnym 2018/2019. Tak daleko a tak blisko.

Do zobaczenia za rok.

Oby nie w tym samym składzie.

Uczniowie trzecich klas mają przecież czynić swoją powinność.

A.G.

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38