Zakończenie roku szkolnego dla klas 3 GIMNAZJUM - 21 czerwca, godzina 17:00 ZAPRASZAMY

Mam zaszczyt poinformować, że w naszej Szkole Podstawowej nr 48 obył się  II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów klas I-III.

Zagościli u nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 33, ze Szkoły Podstawowej nr 211 z Odziałami Integracyjnymi oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 279. Wystąpili zarówno soliści jak i zespoły muzyczne.  Uczniom nie tylko znany jest język angielski, ale również rosyjski i hiszpański.

Cele konkursu zostały osiągnięte:

- podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych.

- popularyzowanie kultury innych krajów poprzez muzykę.

- doskonalenie innych form komunikacji ustnej.

- rozwijanie muzycznych i wokalnych talentów.

- kształtowanie postawy otwartości i ciekawości wobec innych kultur.

Wyniki prezentując się następująco:

I miejsce  zajęły uczennice Maja Konopczyńska i Antonina Solecka ze Szkoły Podstawowej nr 279 wykonując piosenkę, pt.:” Sofia”.

II miejsce zajął zespół LaLaLand ze Szkoły Podstawowej nr 211 wykonując piosenkę, pt.; „ City of the stars”.

III miejsce zajęły uczennice Hanna Pomorska, Jagna Jarząbek i Julia Samulska ze Szkoły Podstawowej nr 279 wykonując piosenkę, pt.: „ I see fire”.

Pozostałym osobom bardzo dziękujemy za udział i zachęcamy kolejnych chętnych do zmagań z językiem obcym już w następnym roku szkolnym.  Serdeczne podziękowania kieruję również na ręce nauczycieli Anny Ołdakowskiej, Magadaleny Molak i Edyty Gierczak za fachowe przygotowanie swoich uczniów do występów na II Międzyszkolny Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

Pozdrawiamy i ściskamy:)