Konkurs Potyczki Witaminowe

.

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci i młodzieży. Jako, że w szkole dziecko spędza znaczną część dnia, znajomość zasad racjonalnego odżywiania się i zdrowe nawyki w jedzeniu są nieocenione.

23 maja na sali gimnastycznej szkoły odbył się konkurs ,,Potyczki witaminowe”.

Konkurs obejmował trzy poziomy nauczania: klasy cztery i pięć, sześć i siedem oraz gimnazjum- II i III. Składał się z trzech etapów. W pierwszym, pt.,, Jaki to owoc ?” brali udział wszyscy uczestnicy zbierając punkty. Drugi etap, pt.,, Co wiesz o zdrowym odżywianiu?” pozostawiał trzy najlepsze klasy. Ostatni etap, pt.,, Dlaczego warto jeść ?”wyłaniał najlepszą klasę. W rezultacie, na poziomie klas cztery-pięć wygrała Potyczki klasa 5c. Na poziomie klas sześć-siedem, klasa 6c, na poziomie gimnazjum, klasa 2ga.. Zwycięzcom nagrody w postaci dyplomów wręczyły panie dyrektor : Joanna Klinge oraz Hanna Rogowska. Słodki upominek ufundowała Rada Rodziców.Dziękujemy!

opracowanie:B. Kowalska