foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty 20 marca 2019 r.

                  

 

To już kolejny miesiąc, kiedy uczniowie klasy 2a zmagają się z  projektem z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa "Od grosika do złotówki". Jest to partnerski projekt edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji Warszawski Instytut Bankowości i Union Investment TFI. 

Projekt został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Finansów. Uczniowie od kilku miesięcy nabywają umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i ustalania  priorytetów przy ich wydawaniu, czy oszczędzaniu  oraz wiedzę i umiejętności o finansowych aspektach zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań. W czasie sześciu miesięcy trwania projektu, uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce, śpiewają piosenki i uczą się wierszy. Każda lekcja kończy się udokumentowaniem swojej wiedzy poprzez realizację zadań w kartach pracy. Każdy uczeń tworzy swój "Dziennik podróży", którego treść może przedyskutować w domu z rodzicami. Kolejne miesiące szykują nowe wyzwania. Przed uczniami jeszcze planety: Portfelik, Zabawka, Skarbonka. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. 

Więcej informacji znaleźć można na stronie:

https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38