ZEBRANIA 21 marca 17:00 - zebrania klas 4-7 SP 48 i gimnazjum, 18:00 - zebrania klas 1-3 SP 48

Wszyscy wiemy, że  dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza.

Najlepszym sposobem zaspokojenia tej naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania. Przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych. Dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody.

W naszej szkole odbył się drugi pokaz eksperymentów z przyrody. 26 marca w sali gier i zabaw młodzież z klubu młodego przyrodnika pod kierunkiem pani Barbary Kowalskiej przedstawiła szereg eksperymentów z przyrody, tym razem dla uczniów z klasy drugiej edukacji wczesnoszkolnej.

Dzieci uczą się „ręką, sercem i głową”- jednym słowem uczą przez działanie, spontanicznie. W czasie pokazu świetnie się bawiły. Zadawały pytania i wspólnie wykonywały doświadczenia. Wiele zjawisk, które zaobserwowały w codziennym życiu w trakcie pokazu zostało wyjaśnionych.Dzieci rzadko zapominają bezpośrednie przeżycia. Z pewnością lepiej zrozumiały otaczający nas świat i prawidłowości, które w nim funkcjonują.

opracowanie: B. Kowalska