foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
LATO W MIEŚCIE zapisy od 18 kwietnia 2019 r.

                  

 

Wszyscy wiemy, że  dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza.

Najlepszym sposobem zaspokojenia tej naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania. Przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych. Dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody.

W naszej szkole odbył się drugi pokaz eksperymentów z przyrody. 26 marca w sali gier i zabaw młodzież z klubu młodego przyrodnika pod kierunkiem pani Barbary Kowalskiej przedstawiła szereg eksperymentów z przyrody, tym razem dla uczniów z klasy drugiej edukacji wczesnoszkolnej.

Dzieci uczą się „ręką, sercem i głową”- jednym słowem uczą przez działanie, spontanicznie. W czasie pokazu świetnie się bawiły. Zadawały pytania i wspólnie wykonywały doświadczenia. Wiele zjawisk, które zaobserwowały w codziennym życiu w trakcie pokazu zostało wyjaśnionych.Dzieci rzadko zapominają bezpośrednie przeżycia. Z pewnością lepiej zrozumiały otaczający nas świat i prawidłowości, które w nim funkcjonują.

 

opracowanie: B. Kowalska

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38