foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 23 stycznia 2019 r. godzina 18.00. ZAPRASZAMY

                  

 

Wszyscy wiemy, że  dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza.

Najlepszym sposobem zaspokojenia tej naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania. Przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych. Dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody.

W naszej szkole odbył się drugi pokaz eksperymentów z przyrody. 26 marca w sali gier i zabaw młodzież z klubu młodego przyrodnika pod kierunkiem pani Barbary Kowalskiej przedstawiła szereg eksperymentów z przyrody, tym razem dla uczniów z klasy drugiej edukacji wczesnoszkolnej.

Dzieci uczą się „ręką, sercem i głową”- jednym słowem uczą przez działanie, spontanicznie. W czasie pokazu świetnie się bawiły. Zadawały pytania i wspólnie wykonywały doświadczenia. Wiele zjawisk, które zaobserwowały w codziennym życiu w trakcie pokazu zostało wyjaśnionych.Dzieci rzadko zapominają bezpośrednie przeżycia. Z pewnością lepiej zrozumiały otaczający nas świat i prawidłowości, które w nim funkcjonują.

 

opracowanie: B. Kowalska

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38