Zakończenie roku szkolnego dla klas 3 GIMNAZJUM - 21 czerwca, godzina 17:00 ZAPRASZAMY

23 marca klasy IVa, IVb i IVc odwiedziły Multimedialną Bibliotekę nr 31 na ul. Tynieckiej 40 a.

Klasy otrzymały zaproszenie na spotkanie z Anną Skowrońską, którego powodem była premiera książki „Alfabet Polski”. To już druga tego rodzaju publikacja dotycząca najważniejszych i jednocześnie bardzo ciekawych wydarzeń z dziejów naszego kraju. Spotkanie dotyczyło odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i doskonale wpisuje się w obchody stulecia tej doniosłej daty.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących tamtych czasów i najważniejszych osób zasłużonych dla Niepodległej. Niezwykła była informacja o Merianie Cooperze, podpułkowniku pilocie Wojska Polskiego, organizatorze Eskadry Kościuszkowskiej, a później generale armii Stanów Zjednoczonych, walczącym w Bitwie Warszawskiej o wolność Polski.
Spotkanie było udane. Nasi uczniowie popisali się dużą wiedzą i niezwykła wyobraźnią. Doskonale odpowiadali na pytania dotyczące epoki, pomysłowo interpretowali zadane hasła kalamburowe, po mistrzowsku rozwiązali testy przygotowane przez autorkę, byli zainteresowani tematem i zdyscyplinowani.