Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 SP i Gimnazjum 12 września 2018 r. ZAPRASZAMY

Nasza szkoła realizuje Ogólnopolski Program edukacyjny ,,Moje miasto bez elektrośmieci”. Program ten został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich. Projekt jest długofalowy, skierowany do uczniów, nauczycieli, opiekunów i całego otoczenia szkoły.

W tym roku do projektu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z klas 4-7 oraz Gimnazjum. Informacje o projekcie znajdują się na korytarzach szkoły.

Elektrośmieci to zużyte urządzenia, odpady niebezpieczne zawierające szkodliwe substancje, tj. rtęć, freon, azbest, kadm czy związki bromu. Należyje oddawać do punktów zbierania, skąd trafiają do zakładów przetwarzania, gdzie są bezpiecznie demontowane. Oddając elektrośmieci do punktu zbierania ElektroEko w szkole, można  pomóc szkole otrzymać bezpłatne pomoce dydaktyczne, tj. tablice multimedialne, sprzęt sportowy czy kolorowe wyposażenie sal lekcyjnych. Pojemnik znajduje się przy portierni od strony stołówki.

Uczniowie z Klubu Młodego Przyrodnika, z klasy 5c pod opieką nauczyciela przyrody, pani Barbary Kowalskiej pomagają w zbiórce oraz liczeniu elektrośmieci. Młodzież uczy się jak postępować z ZSEE. Świetnie się przy tym bawimy. Jesteśmy  mocno zaangażowani w projekt i zapraszamy całą szkołę oraz rodziców do zbiórki !!!

opracowanie: Barbara Kowalska