„Ja – Zwierzę”

Zakończenie roku szkolnego dla klas 3 GIMNAZJUM - 21 czerwca, godzina 17:00 ZAPRASZAMY

8 edycja Międzyszkolnego Konkurs Literackiego i Plastycznego

„Ja – Zwierzę”

Codziennie chodzę ze swoimi trzema psami na spacer wokół Jeziorka Czerniakowskiego. Jak się domyślacie, spotykam innych ludzi ze zwierzakami. Psy najwyraźniej pochodzą ze schronisk, albo innej biedy (bezdomne, uwolnione z łańcuchów, odwiązane od drzew w lesie). Z przyjemnością stwierdziłam, że właściciele tych stworzeń są niezwykle sympatyczni. Droga, którą pokonują ze swoim stadem, to TRASA DOBRYCH LUDZI.

Mam dla Was zadanie. Napiszcie, jak Waszym zdaniem, zmienia się człowiek pod wpływem zwierzęcia. Starajcie się pisać prawdę, podawać przykłady. Jeśli ktoś wie, lub będzie mu się chciało dowiedzieć, może opisać np. na czym polega dogoterapia czy programy resocjalizacyjne. Chyba znowu wymyśliłam trudne zadanie. Dla ułatwienia dodam, ze możecie pisać opowiadania, których bohaterami będą fikcyjne postacie, ale mocno osadzone w rzeczywistości.

Krystyna Inowolska

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Ja – Zwierzę”

Temat pracy: TRASA DOBRYCH LUDZI

1. Warunki uczestnictwa:
  2. Konkurs jest indywidualny.
  3. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas IV-VII szkół podstawowych i gimnazjów.
  4. Tekst musi być napisany samodzielnie przez dziecko, czyli samodzielnie wymyślony i zredagowany oraz nigdzie dotąd niepublikowany.
  5. Objętość pracy: min. 1 strona o formacie A4, max. 2 strony maszynopisu (czcionka 12 pkt, marginesy 2 cm, pojedyncza interlinia).
  6. Do każdej pracy musi być dołączona zgoda opiekuna prawnego/ rodzica na udział
    w konkursie, stanowiąca integralną część niniejszego regulaminu.
  7. Sprawy organizacyjne:
  8. Tekst będzie oceniany według standardowych kryteriów oceny pracy pisemnej (oryginalność realizacji tematu, kompozycja, język i styl, zapis, w tym prawidłowy zapis dialogu).
  9. Prace muszą być opatrzone następującymi danymi:

- imię i nazwisko uczestnika,

- wiek uczestnika,

- temat pracy,

- imię i nazwisko opiekuna,

- adres e – mail opiekuna,

- dokładny adres szkoły wraz z numerem telefonu i adresem e – mail.

1. Prace należy nadsyłać do 30 kwietnia 2018 r. wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: bibliotekaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie prosimy napisać: „biblioteka: konkurs >>Ja - Zwierzę<<”. Prace prosimy przysyłać w załączniku w formacie: doc, odt, txt.
  2. Każdy zgłaszający pracę uzyska od organizatora, potwierdzenie złożenia pracy,
    w formie elektronicznej.
  3. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika: www.zs60.waw.pl, najpóźniej 26.05.2018 r.
  4. Na rozdanie nagród i wyróżnień laureaci otrzymają stosowne zaproszenia.

Wszystkim twórcom życzymy natchnienia i sukcesu.

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ja – Zwierzę”

Temat pracy: TRASA DOBRYCH LUDZI

1. Warunki uczestnictwa:
  2. Konkurs jest indywidualny.
  4. Do każdej pracy musi być dołączona zgoda opiekuna prawnego/ rodzica na udział
    w konkursie, stanowiąca integralną część niniejszego regulaminu.
  5. Praca plastyczna musi być oryginalna i wykonana samodzielnie przez uczestnika.
  6. Obowiązuje dowolna technika płaska: malarska, rysunkowa, kolaż (z wykluczeniem plasteliny i materiałów sypiących się) oraz dowolny format prac.
  7. Sprawy organizacyjne:
    1. Kryteria oceny pracy: pomysł, oryginalność realizacji tematu, kompozycja, jakość wykonania.
    2. Prace muszą być opatrzone następującymi danymi:

- imię i nazwisko uczestnika

- wiek uczestnika

- temat pracy

- imię i nazwisko opiekuna

- adres e – mail opiekuna

- dokładny adres szkoły wraz z numerem telefonu i adresem e - mail

1. Prace należy nadsyłać do 30 kwietnia 2018 r. na adres: Szkoła Podstawowa nr 48 im. Adama Próchnika, ul. Stefanii Sempołowskiej 4, 00-574 Warszawa z dopiskiem: Konkurs: „Ja – Zwierzę” lub przynosić osobiście (do 30 kwietnia 2018 r. do godz. 15.00)
  2. Prace ocenia jury, powołane przez organizatora. W ocenie prac, jury weźmie pod uwagę opinię każdego nauczyciela, którego uczeń bierze udział w konkursie.
  4. Na rozdanie nagród i wyróżnień laureaci otrzymają stosowne zaproszenia.

Wszystkim twórcom życzymy natchnienia i sukcesu.

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego autora pracy na przetwarzanie i publikację danych osobowych.