foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
LATO W MIEŚCIE zapisy od 18 kwietnia 2019 r.

                  

 

20 lutego 2018 mieliśmy okazję być na Gali Finałowej III edycji mazowieckiej części konkursu historycznego

Patria Nostra w warszawskim Centrum Olimpijskim . To już druga z rzędu edycja, w której bierzemy udział. O ile poprzednio obrazowaliśmy inwazje Hitlera na Polskę to tym razem dostaliśmy wydarzenie bardziej odległe i mniej znane. Była to męczeńska śmierć księdza Andrzeja Boboli z rąk Kozaków.

                Na samej gali nie zabrakło podziękowań dla samych organizatorów, sponsorów oraz patronów honorowych. Specjalne okolicznościowe statuetki otrzymali m.in.: Marszałek Sejmu – Marek Kuchciński, Ministrowie: Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Edukacji Narodowej, a także Minister Sportu i Turystyki, organizator – Mirosław Gryko, euro poseł  Ryszard Czarnecki, aktor – Jerzy Zelnik oraz prof. Jan Żaryn. Z ostatnimi dwoma udało mas się wykonać pamiątkowe selfie. Jednakże poza częścią oficjalną znalazło się miejsce także dla piosenek patriotycznych wykonanych przez grupę młodych adeptów z zespołu MAT. Na zgłodniałych uczestników gali czekały też drożdżówki, soki oraz woda.

                Grupa z naszej szkoły, w składzie: Weronika Poławska, Damian Chojnacki, Mateusz Pawluk zajęła 15. miejsce ze wszystkich prac konkursowych. Jest to ogromne osiągnięcie i pokazuje jakiego postępu dokonaliśmy na przestrzeni roku od poprzedniej edycji.

autor tekstu:

Damian Chojnacki

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38