foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 23 stycznia 2019 r. godzina 18.00. ZAPRASZAMY

                  

 

20 lutego 2018 mieliśmy okazję być na Gali Finałowej III edycji mazowieckiej części konkursu historycznego

Patria Nostra w warszawskim Centrum Olimpijskim . To już druga z rzędu edycja, w której bierzemy udział. O ile poprzednio obrazowaliśmy inwazje Hitlera na Polskę to tym razem dostaliśmy wydarzenie bardziej odległe i mniej znane. Była to męczeńska śmierć księdza Andrzeja Boboli z rąk Kozaków.

                Na samej gali nie zabrakło podziękowań dla samych organizatorów, sponsorów oraz patronów honorowych. Specjalne okolicznościowe statuetki otrzymali m.in.: Marszałek Sejmu – Marek Kuchciński, Ministrowie: Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Edukacji Narodowej, a także Minister Sportu i Turystyki, organizator – Mirosław Gryko, euro poseł  Ryszard Czarnecki, aktor – Jerzy Zelnik oraz prof. Jan Żaryn. Z ostatnimi dwoma udało mas się wykonać pamiątkowe selfie. Jednakże poza częścią oficjalną znalazło się miejsce także dla piosenek patriotycznych wykonanych przez grupę młodych adeptów z zespołu MAT. Na zgłodniałych uczestników gali czekały też drożdżówki, soki oraz woda.

                Grupa z naszej szkoły, w składzie: Weronika Poławska, Damian Chojnacki, Mateusz Pawluk zajęła 15. miejsce ze wszystkich prac konkursowych. Jest to ogromne osiągnięcie i pokazuje jakiego postępu dokonaliśmy na przestrzeni roku od poprzedniej edycji.

autor tekstu:

Damian Chojnacki

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38