foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 23 stycznia 2019 r. godzina 18.00. ZAPRASZAMY

                  

 

Dniach 6 i 7 grudnia odbył się Finał 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym chłopców..

Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów:
Leon Bogusławski z klasy 4d,
Mateusz Domań – kl. 6c oraz
Kacper Weikum- kl. 6c.
Pierwszego dnia zmagań brało udział 18 zespołów z warszawskich dzielnic. Nasi uczniowie zostali rozstawieni do grupy razem z Pragą Północ oraz Wawrem, następnie z drużynami z Ursusa i Rembertowa. Tego dnia nikt nie był w stanie stanąć nam na przeszkodzie, nasi uczniowie zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu w tabeli, tym samym awansowali do ścisłej czołówki 8 najlepszych warszawskich drużyn tenisa stołowego.
Dnia 7 grudnia pojawili się zawodnicy półfinału z Ursusa, Białołęki, Wawra, Ursynowa, Bielan, Targówka, Mokotowa i Śródmieścia. Nasi chłopcy grali z uczniami z Bielan, Białołęki i Wawra. Pierwszy mecz rozegrali z drużyną z Bielan kończąc wynikiem 3:0, następnie z Wawra również bez większych kłopotów wygrali 3:1. Białołęka okazała się równym przeciwnikiem, ale nasi uczniowie nie poddali się i zakończyli mecz wynikiem 3:2, awansując tym samym do finałowej 4 zawodów.
Kolejnym przeciwnikiem naszych tenisistów był zespół z Mokotowa, z którym musieli wygrać by znaleźć się w finale. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a nam w finale przyszło zmierzyć się ponownie z drużyną z Białołęki.
Ostatni mecz okazał się nie lada wyzwaniem, po dwóch singlach i deblu nasi uczniowie przegrywali 2:1, aby wygrać musieli w dwóch pojedynkach singlowych zwyciężyć z rywalem, co nie było łatwe, jednak nie niemożliwe. Zacięta walka i upór naszych uczniów zwyciężył, mecz zakończył się wynikiem 3:2 i dał nam złoto w Finale 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Gratulujemy!!!

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38