foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 23 stycznia 2019 r. godzina 18.00. ZAPRASZAMY

                  

 

Sukces Rafała jest efektem długoletniej współpracy szkoły z klubem sportowym ŚUKS Polna. Uczniowie klasy sportowych w szkole mają możliwość uczestniczenia w treningach pływackich już od pierwszej klasy. Początkowo raz w tygodniu, stopniowo wraz z wiekiem ilość treningów się zwiększa. Szkoła i klub wychodzą z założenia, że nie jest ważna ilość zajęć, tylko ich jakość, a treningi pływackie powinny być tak konstruowane, żeby dzieci zachęcić do ciężkiej pracy, nie mogą być monotonne i przewidywalne. Takie też są treningi Rafała. Zasada jaka obowiązuje w klubie i w szkole to cierpliwość, systematyczność i nie obciążanie dzieci zbyt wieloma treningami. Rafał trenuje siedem razy w tygodniu, co dla wielu może wydawać się nieprawdopodobne, ale Rafał ma dopiero 11 lat i kariera dopiero przed nim.

Od początku roku szkolnego trenerem odpowiedzialnym za całość szkolenia w klubie, a więc też wyznaczającym kierunek przygotowania uczniów szkoły do pływania jest Stefan Tuszyński, na co dzień trener Rafała, wychowawca wielu wybitnych zawodników, trener z długoletnim doświadczeniem, także zdobywanym w trakcie pobytów zagranicą, dla wielu autorytet pływania, człowiek wielu talentów, także artystycznych. To właśnie on kilka lat temu stworzył grupę zawodników, z których wielu jest uczniami szkoły. I postawił na wszechstronność. Rafał nie tylko jest wybitnym pływakiem, był także drugi w finale biegów przełajowych WOM, które zresztą wygrał jego najlepszy kolega z grupy pływackiej. Rekord życiowy Rafała w biegu na 1000 m to 3.11.85. a to jest ścisła czołówka nie dzielnicy i województwa, tylko kraju wg statystyk PZLA. Koleżanką Rafała jest Lidia Cati uczennica szkoły, które nie tylko świetnie pływa, ale jest medalistką Mistrzostw Polski juniorów młodszych w dwuboju nowoczesnym i wygrała WOM w przełajach. Kolegą Rafała jest Piotr Skrzypek, uczeń szkoły, finalista Mistrzostw Polski w pływaniu, ale także wicemistrz WOM w dwuboju nowoczesnym. Maria Wysocka, jeden z większych talentów pływackich jaki pojawił się w ostatnim czasie w kraju i Małgorzata Filipiak coraz wyżej klasyfikowana w rankingach krajowych ta także koleżanki Rafała z grupy pływackiej. Każdy kto jest lub będzie uczniem szkoły ma szanse dołączyć i podążać w tym samym kierunku. Szkoła nie tylko współpracuje z sekcją pływacką klubu, ale także z lekkoatletyczną i dwuboju nowoczesnego. Wielu uczniów startuje na zawodach w trzech dyscyplinach, to pozwala nie tylko na urozmaicenie treningów pływackich, ale służy też rozwojowi zawodników, ich motoryki i doskonaleniu koordynacji.
Wynik Rafała to pierwsze tak znaczące wydarzenie w życiu sportowym szkoły i klubu, ale zmiany w systemie szkolenia w szkole i klubie, dają szansę na stwierdzenie, że zapewne nie ostatnie.

Karol Miłkowski

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38