(22) 629 25 15
zs60@zs60.waw.pl

Dnia 22 września 2017 r. w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbyły się Śródmiejskie Eliminacje do 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, w której wzięło udział ok. 555 uczniów naszej dzielnicy. Naszą szkołę reprezentowało 65 uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Aby zakwalifikować się do finałów należało uplasować się w pierwszej dziesiątce. Spośród uczniów reprezentujących szkołę do dalszej rywalizacji w finałach zakwalifikowało się 15 naszych uczniów. Na najwyższym stopniu podium stanęła

Julia Polniuk z kl. 5a na dystansie 800 m. oraz
Lidia Cati z kl. 2bG na dystansie 1000 m.
Kacper Weikum                  kl 6c             10 miejsce

Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbył się 5 października 2017 r. na terenie Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie zniechęciły blisko 1500 uczniów warszawskich szkół . W każdej kategorii wiekowej brało udział średnio 150 zawodników. Bezkonkurencyjnie wygrała
Lidia Cati uczennica klasy 2bG (2004r.) na dystansie 1000 m.
Wśród chłopców do zdobycia złotego medalu niewiele zabrakło
Rafałowi Mienickiemu klasa 5b, który stanął na II stopniu podium.
Ta dwójka uczniów będzie reprezentowała naszą szkołę i Śródmieście w Mistrzostwach Mazowsza. Na wyróżnienie zasługują uczniowie, którym niewiele zabrakło by dostać się do najlepszej dwunastki by móc pojechać na mistrzostwa województwa. Są to: