UWAGA zmienił się numer konta Rady Rodziców oraz adres e-mail. Więcej informacji w zakładce "O Szkole"

29 września 2017 r. to dzień, który aktywnie i na wesoło wspólnie  spędziły klasy VI a, VI b i VI c w Czersku i Mniszewie.

W Czersku zwiedziliśmy gotycki zamek i weszliśmy na basztę. Tam też odbył się "Mini turniej rycerski" o rękę królowej Bony, turniej łuczniczy oraz pokaz uzbrojenia średniowiecznego. U podnóża zamku odbyła się rywalizacja  przeciągania liny - dziewczęta kontra chłopcy. W tej walce polegli chłopcy, zwyciężyły dziewczęta. Po emocjach przenieśliśmy się w czasie, ze średniowiecza do współczesności. W Mniszewie zwiedziliśmy Skansen Broni Pancernej z okresu II wojny światowej. Cały skansen nagle ożył, gdy pod ostrzałem artylerii, okopami przedzieraliśmy się, by zdobyć przyczółek. Przechodziliśmy przez zasieki i aktywne pole minowe, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy imitację wybuchu pocisków armatnich oraz symulację strzału z czołgu T-34. Odbyły się także ćwiczenia w maskach przeciwgazowych. Pod koniec wspaniałej zabawy, miała miejsce bitwa-atak armii męskiej na żeńską, w której  (po raz kolejny) klęskę poniosła armia męska. Po całym dniu pełnym akcji i zabaw, mile zmęczeni odpoczęliśmy przy grillowanych kiełbaskach.