foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 SP i Gimnazjum 12 września 2018 r. ZAPRASZAMY

                  

 

Tradycyjnie w ostatnią sobotę i niedzielę  września, tj. w dniach 23-24.09.2017 w godz.10.00-16.00 na Wydziałach  Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz na dziedzińcu Wydziału Fizyki odbył‚ się XI Festiwal Nauki Małego Człowieka, w którym wzięli udział‚ uczniowie z klas VI i VII pod opieką nauczycieli matematyki Pani Marzeny Mikulskiej i Pani Ewy Wiktor-Sass.

W Krainie smaków i zapachów - uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje ich zmysł‚ smaku i zapachu, w części praktycznej wzięli udział ‚ w ciekawych testach smakowych i zapachowych oraz quizach dotyczących kojarzenia i dopasowywania zapachów do wrażeń„ wizualnych. Kilkadziesiąt pokazów przygotowanych specjalnie dla dzieci miały na celu rozbudzanie zainteresowań„ różnymi dziedzinami nauki, a poprzez zabawę rozwijanie w nich ciekawości poznawczej. Wiemy, że proste interaktywne doświadczenia i ciekawe pokazy rozwijają wyobraźnię i tłumaczą podstawowe prawa natury.

W Auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych odwiedziliśmy różne stoiska tj. haft matematyczny, orgiami modułowe, Matplanetę. Na stanowisku Mozaiki z wielokątów foremnych podjęliśmy próby stworzenia wspólnej dużej mozaiki z wielokątów foremnych wykonanych techniką orgiami. Wiemy, że zajęcia matematyczne stymulują rozwój myślenia twórczego, fizyczne i chemiczne pokazują fascynujące zjawiska, a biologiczne wzbogacają wiedzę o naszych organizmach i otaczającej nas przyrodzie.

Na dziedzińcu przed Wydziałem Fizyki znajdowała się ekspozycja przygotowana przez warszawskich leśników, gdzie uczniowie mogli poznać las wszystkimi zmysłami.

Takie imprezy są pomostem do przyszłości.

 

 

 

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38