(22) 629 25 15
zs60@zs60.waw.pl

Tradycyjnie w ostatnią sobotę i niedzielę  września, tj. w dniach 23-24.09.2017 w godz.10.00-16.00 na Wydziałach  Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz na dziedzińcu Wydziału Fizyki odbył‚ się XI Festiwal Nauki Małego Człowieka, w którym wzięli udział‚ uczniowie z klas VI i VII pod opieką nauczycieli matematyki Pani Marzeny Mikulskiej i Pani Ewy Wiktor-Sass.

W Krainie smaków i zapachów - uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje ich zmysł‚ smaku i zapachu, w części praktycznej wzięli udział ‚ w ciekawych testach smakowych i zapachowych oraz quizach dotyczących kojarzenia i dopasowywania zapachów do wrażeń„ wizualnych. Kilkadziesiąt pokazów przygotowanych specjalnie dla dzieci miały na celu rozbudzanie zainteresowań„ różnymi dziedzinami nauki, a poprzez zabawę rozwijanie w nich ciekawości poznawczej. Wiemy, że proste interaktywne doświadczenia i ciekawe pokazy rozwijają wyobraźnię i tłumaczą podstawowe prawa natury.

W Auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych odwiedziliśmy różne stoiska tj. haft matematyczny, orgiami modułowe, Matplanetę. Na stanowisku Mozaiki z wielokątów foremnych podjęliśmy próby stworzenia wspólnej dużej mozaiki z wielokątów foremnych wykonanych techniką orgiami. Wiemy, że zajęcia matematyczne stymulują rozwój myślenia twórczego, fizyczne i chemiczne pokazują fascynujące zjawiska, a biologiczne wzbogacają wiedzę o naszych organizmach i otaczającej nas przyrodzie.

Na dziedzińcu przed Wydziałem Fizyki znajdowała się ekspozycja przygotowana przez warszawskich leśników, gdzie uczniowie mogli poznać las wszystkimi zmysłami.

Takie imprezy są pomostem do przyszłości.

 

 

 

Partnerzy