foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zakończenie roku szkolnego dla klas 3 GIMNAZJUM - 21 czerwca, godzina 17:00 ZAPRASZAMY

                  

 

30 maja 2017 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników z powiatu warszawskiego. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem Noc bajek przygotowanym przez klasę IVa. Galę uświetniła pani Lidia Stępień, koordynator województwa mazowieckiego konkursu, która opowiedziała gościom o zmaganiach finału i zdradziła kilka informacji z prac jury. Nagrody dla uczestników ufundowało Biuro Edukacji dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 60 w Warszawie.


Etap pierwszy konkurs, w którym wzięło udział 19 warszawskich szkół podstawowych, trwał od 17 października 2016 do końca lutego 2017 r. W tym czasie uczestnicy zdobywali sprawności. Każda przeczytana książka i rozwiązany do niej test, poprawnie przynajmniej w 80 %, to jedna sprawność. Uczestnik, który zdobył 10 sprawności miał prawo wziąć udział w półfinale. W etapie szkolnym, w klasach I-III mieliśmy 160 uczestników z czego 96 uzyskało 10 odznak. Najwięcej uczniów, bo aż 40, zaangażowała pani Ewa Kiraga w Szkole Podstawowej nr 68 w Warszawie. W tej szkole aż 34 uczniów uzyskało 10 sprawności.
W klasach IV-VI mieliśmy 108 uczestników, z czego 66 uzyskało 10 odznak. Najwięcej uczestników na tym poziomie wiekowym zaangażował pan Tomasz Spytek ze Szkoły Podstawowej nr 312 w Warszawie - 21 uczniów.
Półfinał odbył się 21 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie. Podczas rozwiązywania testów ze znajomości książek: Bohaterski miś Bronisławy Ostrowskiej i Przygody Tomka na Czarnym Lądzie Alfreda Szklarskiego, uczestnicy pracowali drużynowo. Uczniowie nie mogli korzystać z książek. Wygrał zespół Szkoły Podstawowej nr 312 w Warszawie, którego opiekunem jest pan Tomasz Spytek oraz zespół Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie, pod opieką pani Ewy Kiragi. Obie drużyny uzyskały 94 punkty.
Z klas IV-VI do finału z Warszawy zakwalifikowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie, której opiekunem jest pani Anna Zięba.
Finał konkursu odbył się w Katowicach 27 maja 2017 r., na takich samych zasadach jak półfinał. Czytelnicy mieli zapoznać się z książkami Zezia i Giler Agnieszki Chylińskiej i Język Trolli Małgorzaty Musierowicz.
Wyniki finału Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników:
Klasy I – III
I miejsce: Zespół Szkół nr 8 w Toruniu
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 157 w Krakowie
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 93 w Krakowie
Klasy IV-VI
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaliszu
II miejsce: Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom” w Katowicach
III miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38