zs60@zs60.waw.pl

Pamiętając o kierunkach rozwoju szkoły i chcąc włączyć się w działania poszerzające jej ofertę dnia 05.06.2017r. przeprowadzony został I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „You can sing”.

Zadanie uczniów polegało na  zaśpiewaniu w języku obcym piosenki pochodzącej z repertuaru piosenek dziecięcych.  Entuzjaści śpiewu i tańca mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno – wokalnych. Głównym celem Festiwalu było popularyzowanie dziecięcych piosenek obcojęzycznych, promowanie młodych talentów oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka obcego. Ta forma posłużyła również integracji uczniów różnych klas oraz dała okazję do skonfrontowania własnych umiejętności z innymi uczniami z innych szkół, co w przyszłości może przyczynić się do owocnej współpracy.

W I Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 279, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 211, uczniowie Szkoły Podstawowej z Legionowa oraz uczniowie z naszej macierzystej placówki. Na scenie wystąpiły zespoły wokalne oraz bardzo odważni soliści. Repertuar był zróżnicowany, uczniom nie tylko znany był język angielski, ale również języki : hiszpański, rosyjski.

Nasi najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, których sponsorem było Wydawnictwo Oxford i Wydział Oświaty i Funduszy Europejskich.

A oto wyniki:

I MIEJSCE ZAJĄŁ ZESPÓŁ  WHY NOT? ze Szkoły Podstawowej nr 211,
w piosence : „The Rose”.

II MIEJSCE ZAJĘŁA  Julia Samulska  ze Szkoły Podstawowej nr 279 ,
w piosence „Million alyh roz”

III MIEJSCE ZAJĘŁY  Alicja Szafraniec, Adara Ayinla, Uliana Petrova ze Szkoły Podstawowej nr 48,w piosence : ”Superstar”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów. Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę i wysoką frekwencję.

Zapraszamy do udziału w II Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki już w następnym roku.