zs60@zs60.waw.pl

2 czerwca 2017 reprezentanci klas Va, Vc, VIa oraz wolontariusze z trzecich klas  gimnazjum uczestniczyli w  inicjatywie społecznej realizowanej w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Stowarzyszeniem Qźnia, Fundacją Też Chcemy Być i Fundacją Razem.

Spotkanie odbyło się na plaży nad Wisłą, przy Moście Poniatowskiego. Na początku przedstawiciel seniorów opowiedział nam interesującą historię powstawania mostów warszawskich. Dzieci odwdzięczyły się śpiewając  popularne, znane wszystkim piosenki. Ponieważ były to piosenki z lat młodości seniorów, włączyli się oni chętnie do wspólnego śpiewania. Poza tym dzieci dały koncert grania „na byle czym” tzn. puszkach, wiaderkach, patykach, balonowych grzechotkach. Ten koncert zachęcił pozostałych uczestników do indywidualnych występów, które nagradzane były  gromkimi brawami. Oprócz  śpiewów były wspólne tańce i pląsy. Poza częścią dla duszy było też coś dla ciała. Młodzież piekła uczestnikom kiełbaski nad ogniskiem oraz częstowała  starszych  i niepełnosprawnych. Impreza nie udała by się bez pomocy wolontariuszy, którzy zbierali chrust na ognisko, spacerowali ze starszymi, pomagali się przemieszczać niepełnosprawnym oraz zorganizowali kącik malowania paznokci dla starszych pań.