ZEBRANIA 21 marca 17:00 - zebrania klas 4-7 SP 48 i gimnazjum, 18:00 - zebrania klas 1-3 SP 48

Na zawodach sportowych w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt (bieg na 60 m., rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 m.), które odbyły się 10 maja tego roku panowała w naszej drużynie atmosfera niepewności. Zastanawiałyśmy się jak wypadniemy? Czy damy radę? Jakie niespodzianki na nas czekają?

Tego dnia po bardzo zimnej nocy (-4 st. C) nastał rześki poranek. Słońce świeciło, ale było bardzo zimno i wiał nieprzyjemny wiatr. Do zawodów zgłosiło się 13 szkół podstawowych z całego Śródmieścia. Podczas zmagań sportowych nie było łatwo, ale każda z nas chciała dać z siebie wszystko. Starałyśmy się zapomnieć o warunkach pogodowych, dopisywały nam przy tym dobre humory i duch walki. Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Z dużym zniecierpliwieniem czekałyśmy na tę chwilę. Organizator wyczytywał miejsca od końca i każda podawana informacja powodowała u nas wyższy poziom adrenaliny a potem radość, że to nie my.

W końcu usłyszałyśmy: II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 48!

Niepokój ustąpił radości i szczęściu. Dla większości z nas to pierwszy medal, który zdobyłyśmy mimo naszych kilku wcześniejszych startów w koszulkach reprezentacji szkoły.

Oto skład naszej drużyny: Klaudia Guzowska, Patrycja, Łączyńska, Amelia Pawłowska, Karolina Warec, Hanna Kierzkowska, Wiktoria Lasok.

Klaudia Guzowska i Patrycja Łączyńska