Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 SP i Gimnazjum 12 września 2018 r. ZAPRASZAMY

W rywalizacji „Łap punkty” zwyciężyła klasa Ib zdobywając 15 punktów, wyprzedzając klasę IIb, która uzyskała 13 punktów. Klasa Ia otrzymała 9 punktów i III miejsce.

Serdeczne gratulacje!!!!

Klasy mogły zdobyć punkty, realizując następujące zadania:

Organizacja „Bibliotecznej cukierni”, przygotowanie specjalnego numeru gazetki szkolnej „Magazyn Gimbusa”, dekoracja drzwi sali lekcyjnej „Wrota do Krainy Wyobraźni”, przeprowadzenie konkursów „Z jakiej to książki?” i łamańce językowe, przygotowanie i przeprowadzenie badania techniki czytania.  Każda klasa mogła również wzbogacić księgozbiór darami książkowymi w ramach akcji „Podaruj książkę bibliotece”, a także wykonać prezent dla biblioteki z okazji jej święta.

25 października, w Dniu Bibliotek Szkolnych, uczniowie klas IIIa i Ib gościli swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej w „Bibliotecznej cukierni”. Oprócz pysznych ciast i cukierków, uczniowie gimnazjum przygotowali zagadki i rebusy.

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się turniej wiedzy „Polska i światowa piłka nożna”. Konkurs był przeprowadzony na zasadach znanego teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”. Każdą klasę reprezentowało po kilku zawodników. Trudność pytań rosła wraz z kolejnymi etapami. Uczniowie naszej szkoły okazali się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie piłki nożnej. Nagrodą była koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Konkurs przygotował i prowadził trener Dominik Przybyła.

Wyniki konkursu

I miejsce: Krystian Omen – klasa IIIB