foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
LATO W MIEŚCIE zapisy od 18 kwietnia 2019 r.

                  

 

W rywalizacji „Łap punkty” zwyciężyła klasa Ib zdobywając 15 punktów, wyprzedzając klasę IIb, która uzyskała 13 punktów. Klasa Ia otrzymała 9 punktów i III miejsce.

Serdeczne gratulacje!!!! 

Klasy mogły zdobyć punkty, realizując następujące zadania:

Organizacja „Bibliotecznej cukierni”, przygotowanie specjalnego numeru gazetki szkolnej „Magazyn Gimbusa”, dekoracja drzwi sali lekcyjnej „Wrota do Krainy Wyobraźni”, przeprowadzenie konkursów „Z jakiej to książki?” i łamańce językowe, przygotowanie i przeprowadzenie badania techniki czytania.  Każda klasa mogła również wzbogacić księgozbiór darami książkowymi w ramach akcji „Podaruj książkę bibliotece”, a także wykonać prezent dla biblioteki z okazji jej święta.

25 października, w Dniu Bibliotek Szkolnych, uczniowie klas IIIa i Ib gościli swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej w „Bibliotecznej cukierni”. Oprócz pysznych ciast i cukierków, uczniowie gimnazjum przygotowali zagadki i rebusy.

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się turniej wiedzy „Polska i światowa piłka nożna”. Konkurs był przeprowadzony na zasadach znanego teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”. Każdą klasę reprezentowało po kilku zawodników. Trudność pytań rosła wraz z kolejnymi etapami. Uczniowie naszej szkoły okazali się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie piłki nożnej. Nagrodą była koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Konkurs przygotował i prowadził trener Dominik Przybyła.

Wyniki konkursu

I miejsce: Krystian Omen – klasa IIIB

II miejsce: Maciej Górski – klasa IIIb

III miejsce: Patryk Szcześniewski – klasa IIB

 

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38