foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA zmienił się numer konta Rady Rodziców oraz adres e-mail. Więcej informacji w zakładce "O Szkole"

                  

 

W ramach programu „Rozczytana szkoła”, w salach lekcyjnych szkoły podstawowej, powstały kąciki czytelnicze. Są to miejsca, w których można przejrzeć książki, wymienić o nich uwagi  czy podyskutować o dobrej literaturze. Oto jak się prezentują.

Czytaj więcej: Kąciki czytelnicze

W piątek 13 stycznia miała miejsce w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Tego dnia, w obecności przedstawicieli wszystkich klas, została uroczyście otwarta nasza półka Bookcrossing o nazwie „Rozczytany Zespół Szkół nr 60”. Wstęgę przecięła pani dyrektor Justyna Nowaczek, a uczniowie położyli na regale uwolnione książki.

Czytaj więcej: Bookcrossing- "Rozczytany Zespół Szkół nr 60

16 listopada 2016 r. klasa IIIc wzięła udział w spotkaniu z dr Anną Marią Bauer, artystką, tworzącą książki unikatowe. Lekcja nosiła tytuł „Od deski do deski” i była opowieścią o historii książki i materiałów, z których była tworzona, od początku czyli ok. 3000 r. p.n.e. do wynalezienia ruchomej czcionki przez Jana Gutenberga.

Czytaj więcej: "Od deski do deski" - spotkanie z Anną Marią Bauer

9 listopada 2016 r. uczniowie klasy 2a szkoły podstawowej gościli panią Mariolę Pryzwan -  pisarkę i bibliotekarkę. Pani Pryzwan napisała książkę o Marii Kownackiej pt.: „Plastusiowa mama”. Uczniowie poznali bliżej autorkę „Plastusiowego pamiętnika” dzięki licznym ciekawostkom, którymi uraczył dzieci gość.

Czytaj więcej: "Plastusiowa mama" - spotkanie z Mariolą Pryzwan

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 629 25 15