(22) 629 25 15
zs60@zs60.waw.pl

W ramach programu „Rozczytana szkoła”, w salach lekcyjnych szkoły podstawowej, powstały kąciki czytelnicze. Są to miejsca, w których można przejrzeć książki, wymienić o nich uwagi  czy podyskutować o dobrej literaturze. Oto jak się prezentują.

16 listopada 2016 r. klasa IIIc wzięła udział w spotkaniu z dr Anną Marią Bauer, artystką, tworzącą książki unikatowe. Lekcja nosiła tytuł „Od deski do deski” i była opowieścią o historii książki i materiałów, z których była tworzona, od początku czyli ok. 3000 r. p.n.e. do wynalezienia ruchomej czcionki przez Jana Gutenberga.

W piątek 13 stycznia miała miejsce w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Tego dnia, w obecności przedstawicieli wszystkich klas, została uroczyście otwarta nasza półka Bookcrossing o nazwie „Rozczytany Zespół Szkół nr 60”. Wstęgę przecięła pani dyrektor Justyna Nowaczek, a uczniowie położyli na regale uwolnione książki.

9 listopada 2016 r. uczniowie klasy 2a szkoły podstawowej gościli panią Mariolę Pryzwan -  pisarkę i bibliotekarkę. Pani Pryzwan napisała książkę o Marii Kownackiej pt.: „Plastusiowa mama”. Uczniowie poznali bliżej autorkę „Plastusiowego pamiętnika” dzięki licznym ciekawostkom, którymi uraczył dzieci gość.

Tradycją naszej biblioteki szkolnej stało się organizowanie warsztatów w Konstancinie – Jeziornej. Także w tym roku uczniowie klas: 3a i 3c szkoły podstawowej odwiedziły Muzeum Papiernictwa, gdzie w surowych warunkach dawnej fabryki papieru, samodzielnie wykonali po dwa arkusze papieru czerpanego: jeden z płatkami kwiatów, drugi ze znakiem wodnym – wizerunkiem warszawskiej syrenki - widocznym pod światło.

Partnerzy