.

Spektakularny sukces wychowanków trenera Michała Zakrzewskiego w L III Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym!!!

Najładniejsze dziewczyny turnieju  - Aleksandra Krajewska, Balcerak Nina  - brązowy medal.

Najprzystojniejsi chłopcy  zawodów - Kacper Weikum, Mateusz Domań  –  srebrny medal.

A G

10 stycznia 2020 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs bożonarodzeniowy pod hasłem: "Matematyczna Świąteczna Choinka". Uczniowie klas IV-V mieli przedstawić choinkę w płaskiej formie, zaś uczniowie klas VI-VIII w formie przestrzennej. Z pośród uczniów klas starszych I miejsce w konkursie zajęła praca Zuzanny Tokarzewskiej-uczennicy kl. 8a, II miejsce praca Karola Sekścińskiego-ucznia klasy 8a, zaś III miejsce praca Zofii Przewor-uczennicy klasy 6a. Wśród klas młodszych miejsca I-III nie zostały przyznane. Wyróżnienie za przedstawienie choinki w formie płaskiej otrzymał uczeń klasy 5d - Andrzej Rosłoniec.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

Na Szkolny Turniej Szachowy nasz zespół jest zawsze gotowy:)
Najlepsi zawodnicy usiedli przy szachownicy
Gra była bardzo wyrównana
Bo ekipa jest z Nas zgrana
Wszyscy grali uczciwie
Punkty były sprawiedliwe
Po 5 rundach
Wyłoniła się pierwsza trójka:
1 miejsce - Jeremi Borkowski
2 miejsce Adam Sleszyński
3 miejsce Janek Ziółkowski
Potem byly gratulacje
I na stojaco owacje:)
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział:)

Po raz kolejny spotkaliśmy się w rozgrywkach szachowych ze Szkołą Podstawową Nr 29.
Jaś Ziółkowski zdobył 3 miejsce, humory dopisywały. Liczyła się również dobra zabawa i poznanie nowych kolegów i koleżanek:)

Rekordy Polski kat. 12 lat Mikołaj Miłkowski 7b - pięciokrotnie (pływalnia olimpijska 50 m - 200 mot i 400 zm; pływalnia 25 m - 100 zm, 400 zm, 200 mot)
kat. 13 lat Rafał Mienicki 7b - dwukrotnie (pływalnia olimpijska 100 dow; pływalnia 25 m - 200 dow), powołanie do kadry narodowej juniorów

Czytaj więcej: Osiągnięcia pływaków szkoły podstawowej 48 w I półroczu 2019/2020

Mikołaj Miłkowski z 7b ustanowił dwa rekordy Polski w kategorii 12 latków. Pierwszego dnia zawodów 18 grudnia br. popłynął najszybciej w historii 400 zmiennym, drugi rekord ustanowił w ostatnim dniu zawodów na 200 m motylkiem. To już pięć rekordów kraju Mikołaja w tym roku szkolnym.

Na tych samych zawodach 50 i 100 m dow wygrał jego kolega z klasy Rafał Mienicki.
Do finałów tych bardzo silnie obsadzonych, międzynarodowych zawodów kwalifikowali się Bartosz Jarecki z 5b, jego koledzy z klasy Maciej Szczepaniak, Kacper Rozbicki i Antoni Bałaban oraz Oliwia Sobótka z 3b. Cała 19 osobowa grupa pływaków UKS 48 pobiła kilkanaście rekordów życiowych, a niektóre z nich są w czołówce rankingów pływackich w Polsce.

Dnia 17 grudnia 2019 roku o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej odbyła się ostatnia wigilia klasy 8a na którą przybyli rodzice uczniów, nauczyciele oraz pani Dyrektor Justyna Nowaczek. Spotkanie, które odbyło się w bardzo licznym gronie (60 osób) rozpoczęliśmy  od zapalenia świecy Caritas, przeczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa, następnie wychowawca klasy Pani Ewa Wiktor-Sass złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaczęliśmy dzielić się opłatkiem - Chlebem Miłości. Po życzeniach uczniowie zaprezentowali montaż muzyczno-literacki, czyli recytowali wiersze o tematyce świąt przeplatane kolędami i pastorałkami, w śpiew których włączyli się rodzice i nauczyciele. Po części artystycznej wszyscy usiedliśmy do wspólnej wieczerzy. Potrawy, które znajdowały się na stołach przygotowali sami rodzice uczniów.

Jako wychowawca pragnę podziękować z całego serca Wam Kochani Rodzice moich uczniów

za zaangażowanie i za wspólne świętowanie - było pięknie, ciepło i tak rodzinnie.

Wychowawca Ewa Wiktor-Sass

17 grudnia 2019 r. w naszej szkole uczniowie klas 5-8 obejrzeli Jasełka. Aktorzy wcielili się w role przechodniów, którzy w skomercjalizowanym świecie zastanawiali się nad sensem Bożego Narodzenia. Po spektaklu chór pod batutą pani G. Byczkowskiej zaprosił nas do wspólnego kolędowania. Nasze  spotkanie zakończyła pani Dyrektor Justyna  Nowaczek. Składając wszystkim życzenia wspomniała o tym, co jest istotne w tym świątecznym okresie.