.

26 czerwca 2020 roku na XXVII Stołecznej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków" Ośmiu Wspaniałych" nagrodzono ósemkami najlepszych wolontariuszy. Mamy laureatki. Z naszej szkoły do grona wybitnych wolontariuszy dołączyły:

- Julia Czubek z klasy 6c w kategorii" Ósemeczka",

- Daria Kalinowska z klasy 7c w kategorii" Ósemka-Junior"

Gratulujemy  tak wielkiego sukcesu!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2020 po raz pierwszy odbywał się zdalnie.

Wyniki bardzo dobre uzyskali:

Filip Rzepecki, klasa 2c
Zofia Jakoniuk, klasa 4b

Wyróżnienia zdobyli:

Oliwier Wach, klasa 6c
Małgorzata Wichulska, klasa 7b
Mikołaj Miłkowski, klasa 7b
Weronika Skiba, klasa 8a

Gratulacje dla zdolnych matematyków!
Wyniki pozostałych uczestników poniżej

Wczoraj, 9 czerwca otrzymaliśmy radosną wiadomość od jury Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w finale powiatowym, który odbył się 27 maja 2020 r.
Stanisław Kuras, uczeń klasy 5a zdobył tytuł Mistrza Powiatu Warszawskiego, uzyskując najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Ogromny sukces czytelniczy naszych uczniów!!!!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – etap szkolny
Klasy 1-4:
Jakub Ogonowski – 100 pkt
Tomasz Iwanowski – 100 pkt
Oliwia Sobótka – 100 pkt
Gabriela Ogonowska – 100 pkt
Ci uczniowie napiszą dodatkowy test, aby wyłonić trzech najlepszych zawodników.

Anna G. – 99 pkt
Laura O. – 96 pkt.
Elza O. – 92 pkt.
Iga K. – 91 pkt.
Marika Ch. – 90 pkt.
Jan M. – 84 pkt.
Helena G. – 82 pkt.
Ida Cz. – 80 pkt.
Julia B. – 78 pkt
Lena K. – 78 pkt.
Anna Z. – 70 pkt.
Adam D. – 69 pkt.
Jan B. – 55 pkt.

Klasy 5-8:
Stanisław Kuras – 100 pkt.
Julian Kostro – 96 pkt.
Natalia Jocek – 80 pkt.
Ci uczniowie awansowali do mistrzostw powiatu warszawskiego
Pozostali uczestnicy nie uzyskali wystarczającej liczby punktów do awansu.

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Czytaj więcej: MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

Który wynik jest lepszy ?  Pierwsze czy dziewiąte miejsce w zawodach sportowych  ? Odpowiedź zdaje się oczywista. Pobieżne muśnięcie zmysłem analizy faktu, newsa sportowego, może okazać się swojego rodzaju pułapką myślową. Nie do końca wyłuskanie szczegółów komunikatu  prowadzi prosto na manowce myślenia krytycznego.  2 pkt. dekalogu Russella wybrzmiewa słowami  -  nie myśl , że warto iść naprzód poprzez zatajanie dowodów, gdyż i tak wyjdą one na jaw. Występ siatkarzy z SP 48  należy zweryfikować  racjonalnie  poprzez pryzmat   hierarchii zawodów . I m. w śródmieściu , IX w Warszawie. Estetyzm versus pragmatyzm?  Fakty mówią same za siebie. Niestety, żadne próby działań retorycznych ani erystycznych tego wyniku nie obronią.

Czytaj więcej: Pułapki myślenia krytycznego…..siatkówka