DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 23 stycznia 2019 r. godzina 18.00. ZAPRASZAMY

W ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej wybrane klasy wzięły udział w Godzinie Kodowania - akcji organizowanej na całym świecie. Inicjatorem Godziny Kodowania jest Hadi Partovi z code.org, a motywem jego działania jest, że: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki.

W ramach zajęć uczniowie poznali różne sposoby kodowania informacji,  rozwiązywali różne łamigłówki. Potańcówka (Dance party) i Minecraft to najnowszy zestaw łamigłówek, udostępniony w ramach tegorocznej Godzina Kodowania.

52 Warszawska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym zarówno dziewcząt jak i chłopców zakończyła się dużymi sukcesami Naszych Uczniów.

Podczas finałowych zmagań 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym, które odbyły się w dniach 6 - 7 grudnia 2018 roku, drużyna dziewcząt w składzie: Krajewska Aleksandra (klasa 6c) i Domań Martyna (klasa 4b) zajęła pierwsze miejsce, pokonując drużynę z Bielan i zdobywając tym samym tytuł MISTRZYŃ WARSZAWY oraz awans do rozgrywek wojewódzkich. Dziewczęta będą reprezentowały Warszawę podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

Czytaj więcej: Sukcesy w tenisie stołowym

Pod koniec grudnia na zawodach w węgierskim Gyor Mikołaj Miłkowski z klasy 6b poprawił cztery rekordy Polski: na 200 i 400 dow, 200 motylkiem i 200 zmiennym. Jego kolega z klasy Rafał Mienicki poprawił rekord Polski na 100 i 200 dowolnym i 400 zmiennym. W sumie w ubiegłym roku Mikołaj i Rafał 23 razy poprawiali rekordy Polski. W zawodach w Gyor wzięła udział duża 23 osobowa grupa zawodników. W finałach tych bardzo silnie obsadzonych zawodów międzynarodowych  poza wymienionymi powyżej, pływali również Piotr Skrzypek z 3bg, Maria Wysocka z 8s, Bartosz Jarecki z 4b i Wiktor Miłkowski z 7s. Zawody w Gyor były dla wielu zawodników najważniejszym startem w ub. roku. Padło wiele rekordów życiowych, które pozwoliły większości zawodników zająć bardzo wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim. To był najlepszy rok w historii szkolnego klubu pływackiego.

Rafał Mienicki z klasy 6b kolejny raz poprawił najlepszy wynik w historii pływania 12-latków na 100 m dow i doprowadził go do 56.18.
Zrobił to na zawodach Od młodzika do olimpijczyka. Ponadto na tych zawodach wyróżniła się Maria Wysocka z klasy 8s, poprawiając rekordy życiowe na 100 dow i grzb, a w jej przypadku dwa złote medale to norma i 8 letnia Oliwia Sobótka debiutująca w złotym kolorze w trudnym stylu motylkowym, a także Kasper Borecki z 8s, który złamał" minutę na 100 dow oraz Bartłomiej Gawenda zbliżający się do tej granicy. Wielu uczniów pobiło rekordy życiowe, a szkolny klub pływacki w klasyfikacji medalowej zajął trzecie miejsce.