.

2 grudnia 2020 roku dotarła do nas radosna wiadomość o kolejnym wyróżnieniu dla naszej biblioteki. Wygraliśmy książki o wartości 500 złotych, w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pisemną relację z działań Klubu Tropicieli Faktów. Były to zajęcia zachęcające dzieci z klasy 2c, a później 3c, do poznawania świata z książkami z serii Magiczny Domek na Drzewie i Akademia Tropicieli Faktów Mary Pope Osborne. Spotkania odbywały się od października 2019 roku do października 2020 r. Organizatorem konkursu było wydawnictwo Mamania. Poniżej wyróżniona prezentacja.

Klub Tropicieli Faktów - wyróżniona prezentacja

Drodzy Darczyńcy, drogie Dzieci, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, 3 listopada 2020 roku zakończyliśmy akcję zbierania karmy i pieniędzy dla psów i kotów, którymi opiekuje się Organizacja Zwierzęta Sulejówek.

Dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy:
240 zł,
60 kg mokrej karmy,
21 kg suchej karmy,
przysmaki oraz miski.

Zdajemy sobie sprawę, że to przysłowiowa kropla w morzu, ale i największe oceany tworzą małe krople :)

W imieniu swoim i zwierzaków serdecznie dziękuję!
Anna Zalewska

Za nami dwie ważne inicjatywy ekologiczne.  Uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata, odbywającej się w Polsce pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia.  W tym ciężkim dla wszystkich roku obraliśmy inny sposób działania- zorganizowaliśmy konkurs, w którym uczniowie przedstawiali sposób w jaki dbają o Ziemię. Zachęcamy do obejrzenia wartościowego filmiku przygotowanego przez uczennice klasy 5b - Dominikę Mauer oraz Gabrielę Ogonowską.

Czytaj więcej: Ekologia w szkole

Do bardzo udanego w klasie II sportowej należy zaliczyć start reprezentantów klubu KS Legia (gimnastyka sportowa) podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020. Na nieoficjalnych mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, rozegranych w Białej Podlaskiej (23 - 25.10.2020), reprezentanci KS Legia (Patryk Szymborski, Stanisław Marczewski) zdobyli 2 cenne medale.

Czytaj więcej: Medalowy start gimnastyków klasy II w finałach OOM 2020

W miniony weekend w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików 2020 oraz Zawody o „Lampę górniczą”. W zawodach udział wzięli zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Euro 6” a wśród nich troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 48. Klasą dla siebie była Julia Polniuk, która na drodze do Mistrzostwa Polski pokonała 45 konkurentek. Poniżej wyniki zawodów oraz fotki z zawodów.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Młodzików

Na podstawie wyników osiągniętych na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych troje naszych uczniów i jeden absolwent, zostali powołani do Kadry Narodowej Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego . Gratulacje dla Małgosi Wichulskiej – 8b, Rafała Mienickiego - 8b, Mikołaja Miłkowskiego -8b i Bartłomieja Gawendy- 1LO, trenerów- Karola Miłkowskiego i Stefana Tuszyńskiego.