Zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty 20 marca 2019 r.

17 marca  Róża Leśniak (uczennica klasy "0")  podczas Warszawskiej Ligi Biegowej zwyciężyła w biegu na 100m, ustanawiając rekord dla dziewczynek z rocznika 2012. W biegu na 200 m zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy!

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o tym święcie i jego patronie, a na długiej przerwie  próbowali swoich sił w tańcu irlandzkim.

Czytaj więcej: Dzień Świętego Patryka.

W dniu 14.03.2019 r. w Warszawskim Centrum Sportu "AKTYWNA WARSZAWA" ośrodek "SOLEC" odbyła się Śródmiejska Olimpiada Młodzieży z Badmintona. Oczywiście nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły - kategoria dzieci : chłopcy w składzie - Kacper Weikum (7b), Mateusz Łokietek(6c), Oliwier Wach (5c) ; dziewczęta w składzie - Aniela Jędrak(7s), Natalia Kuśmirowska(6b), Natalia Jasica(6b) ; kategoria młodzież : chłopcy - Sebastian Łuczywek(8b), Jakub Zyśk(8b), Kacper Niemierka(8b) ; dziewczęta - Wiktoria Lasok(8s), Małgosia Klukowska(8s), Basia Jakubiec(8a). Doświadczenie poszli zdobywać zarówno uczniowie jak i nauczyciele wf - Katarzyna Plona i Agnieszka Gapińska.

Czytaj więcej: Srebrny Badminton

W niedzielne południe Bartosz Gawenda wygrał kilometrowy przełajowy bieg o mistrzostwo Warszawy i Mazowsza, kilka minut później jego kolega z klasy Wiktor Miłkowski został mistrzem Warszawy w biegu na 2 km. Dobrze zaprezentowała się Lidia Cati z klasy 3bg brązowa medalistka i  Urszula Paśk z 7s, która znalazła się tuż za podium. Za trzy tygodnie cała czwórka rozpoczyna rywalizację w Pucharze Polski w dwu i trójboju.

5 marca 2019 r. klasa I c wzięła udział w spotkaniu z twórczyniami książki „Co za ptak robi tak?” Marią Szajer - pisarką i Katarzyną Minarowicz – ilustratorką.  Dzieci rozpoznawały występujące w wierszu Juliana Tuwima „Ptasie radio” ptaki po wyglądzie i po wydawanych odgłosach. Bardzo ciekawa była animacja zaprezentowana przez Katarzynę Minarowicz, ukazująca sposób powstawania ilustracji książkowej. Uczniowie zostali zaproszeni przez  bibliotekarzy z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.

6 marca naszą bibliotekę szkolną odwiedziła zaprzyjaźniona z nami pisarka Mariola Pryzwan. Spotkała się z uczniami klasy Ia, którzy wysłuchali opowieści gościa o życiu Marii Kownackiej, autorki „Plastusiowego pamiętnika”. Dzieciom podobało się spotkanie. Z uwagą słuchały ciekawostek z życia Marii Kownackiej. Na koniec lekcji pochwaliły się swoimi plastelinowymi ludzikami.

28 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się etap powiatowy 4. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Rywalizowało po 14 zespołów z powiatu warszawskiego i po trzy drużyny z powiatu wołomińskiego. Obowiązywała znajomość książek „Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek dla klas I-IV oraz „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” Zbigniewa Nienackiego dla klas V-VIII. Każda drużyna otrzymała jeden test, a pytania z treści książek były bardzo szczegółowe. Uczestnicy zostali obdarowani przez sponsorów książkami i pamiątkowymi dyplomami. Konkurs przebiegał bez zakłóceń.

Czytaj więcej: 4. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników