.

Mikołaj Miłkowski popłynął 13.12 w Łodzi 200 stylem zmiennym w 2.21:35. To najlepszy czas w historii polskiego pływania zawodników 12 letnich wg rankingu europejskiego. W Łodzi odbywał się ogólnopolski sprawdzian wytrzymałości i wszechstronności stylowej 11 i 12 latków. W klasyfikacji generalnej 11 latków najlepszy był Bartosz Jarecki, trzeci Kacper Rozbicki, a czwarty Antoni Bałaban, wszyscy z klasy 5b, kategorię 12 latków wygrał Mikołaj Miłkowski z 7b, a wśród dziewczyn 12 letnich trzecia była Małgorzata Wichulska też z 7b.

Już 6 rok z kolei klasy 1-3 przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji "Śniadanie daje moc".

O godzinie 9.00 rozpoczęliśmy wspólne przygotowanie pełnowartościowego śniadania. Wszyscy dobrze wiemy, jak dobrze się odżywiać. Tą mądrą zasadę przestrzegamy przez cały rok w szkole i w domu.

Uroczystość szkolną z okazji obchodów święta 11 Listopada przygotowały klasy: 3b i 3a. Uczestniczyli w niej Rodzice i rodziny naszych uczniów oraz zaproszone dzieci z przedszkoli śródmiejskich wraz z Rodzicami.

Dla wszystkich nas była to niezwykła i bardzo wzruszająca lekcja historii, którą uczniowie przedstawili w recytacjach wierszy oraz licznych pieśniach patriotycznych.

Gościom dziękujemy za przybycie, a aktorom za piękny występ.

Gdy tylko zakończyliśmy naszą piracką podróż po siedmiu morzach i oceanach, postanowiliśmy  zmienić trochę otoczenie.

Tym razem zbudowaliśmy rakiety najnowszej generacji, którymi polecieliśmy w kosmos. Podczas  lotu, poznaliśmy planety naszego Układu Słonecznego a także wykonaliśmy wiele zadań zleconych nam przez niezwykle ważną, tajną organizację a dokładniej, przez jej przedstawicielki (nazywane Nauczycielkami Świetlicy).

Chcieliśmy zostać w przestrzeni kosmicznej trochę dłużej, jednak musieliśmy wrócić na naszą planetę by przygotować się na niezwykle ważne dla nas i naszego kraju święto.

8 listopada 2019 r. klasa 3b odwiedziła Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką i wzięła udział w lekcji „Kropka jest najważniejsza” na podstawie książki Petera Reynoldsa „Kropka”.  Dzieci poznały treść książki, a następnie wykonywały ciekawe zadania, pobudzające wyobraźnię. Uczniowie zwiedzili również bibliotekę: wypożyczalnię, gdzie wyszukiwały książki z katalogu komputerowego, magazyny z przesuwnymi regałami oraz czytelnię z kolekcją ręcznie robionych książek. Wycieczka bardzo się podobała, dzieci miały okazję obejrzeć bardzo nowoczesną, naukową bibliotekę.

W finale zawodów pływackich GP WMOZP 5 listopada br. Rafał Mienicki z 7b ustanowił rekord Polski na 200 m stylem dowolnym. Pierwszy raz w życiu pokonał barierę dwóch minut, a wynik 1:57.18 oznacza, że nikt przedtem w Polsce w wieku 13 lat szybciej nie popłynął. Rafał wygrał klasyfikację generalną GP WMOZP ROCZNIKA 2006. Wielkie gratulacje.

Wyniki zawodów

1.Śródmiejska Olimpiada Młodzieży – unihokej – chłopcy, kat. Dzieci    –    1 miejsce

2.Śródmiejska Olimpiada Młodzieży – p. ręczna – chłopcy, kat. Dzieci –    2 miejsce

3.Śródmiejska Olimpiada Młodzieży - unihokej – chłopcy, kat. Młodzież – 3 miejsce

4.Śródmiejska Olimpiada Młodzieży – p. ręczna – chłopcy, kat. Młodzież – 3 miejsce

5.Śródmiejska Olimpiada Młodzieży – p. nożna – chłopcy, kat. Młodzież o tym występie należy zapomnieć, miało być turystycznie i było baaaarrrdzo sielsko. Składy zespołów są doskonale uwidocznione na zdjęciach. Kolory medali ( miejsca ) także. Oczywistą oczywistością jest, że  złoty medal – 1 miejsce, srebrny medal - 2 miejsce, brązowy medal – 3 miejsce.

A.G.