.

9 czerwca 2021r. na Stadionie "Orzeł" odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym w ramach 54 Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Dziewczyny w składzie: Natasza Błachnio  (6b), Zofia Bałaban (3b), Marta Kabała (4b), Zofia Przewor (7a), Wiktoria Zielińska (3b) oraz Laura Osadczuk (3b) zdobyły ZŁOTY MEDAL. Drużyna chłopców w składzie: Borys Błachnio (7b), Antoni Bałaban (6b), Kacper Rozbicki (6b), Mikołaj Paśk (6b), Bartosz Jarecki (6b) oraz Maciej Szczepaniak (6b) zdobyła SREBRNY MEDAL. Serdecznie gratulujemy udanego spartu.

Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej otwartych letnich mistrzostw Warszawy w pływaniu roczników 2007-2013 w rywalizacji 60 klubów to kolejny dowód na to, że program, jaki realizujemy w naszym UKS 48, dzięki przychylności dyrekcji SP 48, jest skuteczny, a dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności pływackie.

Na tak wysoką pozycję w tej klasyfikacji mieliśmy niewielką szansę z naszą dziewiętnastką zawodników w rywalizacji z klubami wystawiającymi blisko 50-osobowe składy, jak np. gospodarze zawodów Warszawianka - zwycięzcy klasyfikacji. A jednak, zdobyliśmy 32 medale, w tym 15 złotych.

Czytaj więcej: Sukcesy indywidualne i drużynowe w mistrzostwach Warszawy

Jest bardzo dobrą gimnastyczką, wspaniale tańczy, a do tego pięknie maluje :)

Jaśminka Ouerghi - uczennica kl. 2c zdobyła wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Podkowińskiego :)
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy :)

Więcej informacji https://www.facebook.com/Og%C3%B3lnopolski-Konkurs-Plastyczny-im-W%C5%82adys%C5%82awa-Podkowi%C5%84skiego-106659804699503/photos/

25 maja 2021 roku uczniowie klasy 1b i 2c wybrali się na jednodniową wycieczkę do Bałtowa - miejsca, w którym odnaleziono tropy dinozaurów. Oglądaliśmy ich naturalnej wielkości modele oraz eksponaty w Prehistorycznym Oceanarium. Mieliśmy okazję pojechać na małe safari w Zwierzyńcu i spotkać się np. z jeleniami, danielami, wielbłądami, strusiami. Dotarliśmy także do Sabatówki – wioski czarownic, gdzie wiedźmy nas trochę przećwiczyły 🙂 Ostatnim punktem programu było obejrzenie Polski w miniaturze i wysłuchanie kilku legend. Po tak intensywnym, wypełnionym emocjami dniu zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy po godz. 20 do Warszawy.

Szanowni Państwo,

poniżej nagranie z przyznania nagród i wyróżnień 11. edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Plastycznego "Ja - Zwierzę".

Nagrody i wyróżnienia, zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata, a także zbiory pokonkursowych prac literackich i plastycznych można odbierać od 17 czerwca w godzinach 8.00-14.00 w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 48 w Warszawie. Proszę mieć przy sobie dowód tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty - rodzic).

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy nazwiska laureatów, wyróżnionych i uczestników, których prace zostały opublikowane w pokonkursowym wydawnictwie.

30 maja 2021 r., na stronie internetowej sp48.waw.pl, będzie umieszczone nagranie z klasyfikacją miejsc.

Konkurs plastyczny (kolejność przypadkowa):
Spośród wymienionych są wyłonieni:
• Laureaci;
• Wyróżnieni;
• Współautorzy okolicznościowego, pokonkursowego wydawnictwa.

Czytaj więcej: 11. edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Plastycznego "Ja - Zwierzę"

I jak tu nie kochać naszych dzieci? Nawet w okresie ciężkich treningów do głównych zawodów, gdy start w zawodach ma charakter treningowy, potrafią walczyć i wygrywać. Tak zrobiły w V eliminacji sezonu zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka na 50-tce przy ul. Trojdena.

Czytaj więcej: Walczyli i wygrywali na OMDO

Absolutna dominacja Oliwii Sobótki - tak można w skrócie opisać start pływaczki UKS 48, uczennicy klasy 4B SP 48 w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży roczników 2010-2011. Oliwia wygrała zdecydowanie cztery konkurencje: 50 i 100 m grzbietem, 100 i 200 m kraulem. Dodatkowo, w sztafecie po raz pierwszy złamała barierę 30 sekund na 50-tkę kraulem.
Nasza złożona w większości z młodszych zawodników (klasa 3B) ekipa nie miała więcej zdobyczy medalowych, ale ustanawiała cenne rekordy życiowe. Janek Milak Milewski w rywalizacji z o rok starszymi rywalami plasował się tuż za podium. Z wynikami ruszył mocno do przodu Maciek Spoczyński. Laura Osadczuk po raz pierwszy przepłynęła 50 m żabką poniżej 50 s. Życiówki biły Marta Kabała i Wiktoria Zielinska oraz Janek Ziółkowski. W WOM zadebiutował też Szymon Sajmon Langner. Początki zawsze są trudne, ale już mama Agnieszka Gapińska, była mistrzyni Polski i nauczycielka naszej szkoły, postara się, by syn zmierzał w jej ślady.

Większość reprezentantów UKS 48 i uczniów SP 48, którzy wystartowali w Poznaniu w zawodach pływackich Poprawiamy rekordy na Termach, odczuwała trudy majowych przygotowań i startów. Trudno było oczekiwać nawet rekordów życiowych. A tymczasem nasza piętnastka potrafiła wspiąć się na 3. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 55 klubów, zdobywając 21 miejsc na podium. Niestety, nie stawali na nim, gdyż organizatorzy nie przewidzieli w programie dekoracji.

Czytaj więcej: Drużynowo na medal w Poznaniu