Zapraszamy na obchody 100-lecia Niepodległej 8 listopada w godz. 16-18.

Klasy siódme z okazji 100 lat niepodległości Polski wykonały różne formy życzeń dla NIEPODLEGŁEJ.

Klasa 7a wypuściła 100 biało-czerwonych balonów życzeniami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz zapaliła znicze pod pomnikiem marszałka  Józefa Piłsudskiego koło Belwederu.

Klasa 7b stworzyła album z życzeniami dla niepodległej Polski a klasa 7s wykonała plakaty z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Maria Wysocka z klasy 8s w finale zawodów Grand Prix okręgu mazowieckiego potwierdziła swoją dominację, zdobyła kolejne dwa złote medale i triumfowała w całym rocznym cyklu zawodów rocznika 2005.

Jej rok młodszy kolega z klasy 6b Rafał Mienicki podobnie zdominował rywalizację cyklu Grand Prix rocznika 2006 i odebrał nagrodę za klasyfikację generalną.

Czytaj więcej: Pływacy SP48 zbierają laury

Już po raz czwarty klasy 0-3 naszej szkoły, przygotowywały zdrowe śniadanie w ramach 8 XI „Śniadanie daje moc”.  W tym roku było to śniadanie niezwykłe. Postanowiliśmy, iż z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, nasze śniadanie będzie w kolorze biało -czerwonym. Udało się! Wraz z dziećmi z przedszkoli przy ul. Natolińskiej i Sempołowskiej przygotowywaliśmy kanapki w barwach narodowych. Wszyscy wykazali się niesamowitą inwencją. Jak zawsze było zdrowo i bardzo smacznie.

W naszej szkole, w klasach pierwszych realizowany jest międzynarodowy projekt „Nasza Mała Biblioteka”. Zajęcia odbywają się w następujących terminach:
Klasa 1a – poniedziałki – 1h lekcyjna
Klasa 1b – wtorki – 3h lekcyjna
Klasa 1c – czwartki – 3h lekcyjna.

Czytaj więcej: Nasza Mała Biblioteka

31 października 2018 roku naszą szkołę odwiedziła pisarka Mariola Pryzwan, autorka wielu książek biograficznych, znawczyni ciekawych faktów z życia ważnych dla nas ludzi kultury i sztuki. W klasie IIa przeprowadziła spotkanie wokół własnej książki „Plastusiowa mama” życiu i książkach Marii Kownackiej, twórczyni uwielbianego przez dzieci Plastusia, a w klasie Vc lekcję o życiu Juliana Tuwima. Uczniowie czytali wiersze poety, wyszukiwali w książkach odpowiedzi na pytania, które były potem okazją do rozwinięcia poszczególnych wątków z jego życia. W przeddzień „Wszystkich Świętych” była to okazja do wspominania tych, którzy odeszli.

30 października uczniowie klasy Ib wzięli udział w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci, panią Agnieszką Żelewską. Artystka opowiadała o powstawaniu ilustracji, swojej współpracy ze znanymi polskimi twórcami literatury dziecięcej takimi jak: Roksana Jędrzejewska – Wróbel czy Wojciech Widłak. Tematem przewodnim spotkania była jednak jej autorska książka „Czarownica Irenka”, wydana nakładem wydawnictwa „Bajka”. Dzieci rysowały komiks „Irenka i UFO”, zadawały pytania ilustratorce, a na koniec każdy mógł dostać wyjątkowy, osobisty wpis do swojej książki. Spotkanie zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie, w ramach cyklu „Literackie Wtorki z Bajką”.