(22) 629 25 15
zs60@zs60.waw.pl

11 października wszystkie  klasy trzecie wzięły  udział w  czwartej edycji festiwalu imprez promujących naukę programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych Code Week 2017. Code Week jest częścią Europejskiego Festiwalu Kodowania, w którym bierze udział 50 krajów. My po raz pierwszy.

Uczniowie uczestniczyli w webinarium dla klas szkół podstawowych. W ramach zajęć uczniowie poznali różne sposoby kodowania informacji oraz stworzyli swoją własną zakodowaną opowieść, pracowali w małych zespołach.

W pierwszej fazie uczniowie udział w wykładzie nt. kodowania. Następnie w oparciu o przykłady sami kodowali najpierw pojedyncze wyrazy, potem proste zdania, aż wreszcie całe polecenia. Po skończonej prelekcji na wszystkich przerwach podzieleni na grupy kodowali i odkodowywali informacje przez siebie układane. Dzieci miały wiele satysfakcji z nowej formy zajęć.

Udział naszej szkoły  w tym wydarzeniu został zarejestrowany na międzynarodowej mapce CodeWeek 2017.

http://events.codeweek.eu/

Kolejna tegoroczna tura kodowania już wkrótce.

Partnerzy