.

10. edycja Międzyszkolnego Konkurs Literackiego i Plastycznego
„Ja – Zwierzę”

Niby jesteśmy nowocześni. Korzystamy z zaawansowanej techniki. Wiele prac wykonują za nas maszyny.
Niby dużo wiemy. A jeśli nie, to wystarczy chwila, żeby wujek Google uzupełnił braki.
Ale jest coś, z czym nawet najmądrzejsi nie mogą, a właściwie nie starają się, sobie poradzić. Nawet obrońcy zwierząt używają powiedzeń: „zimno jak w psiarni”, „użył jak pies w studni”, „pieskie życie”, „żyć jak pies z kotem”. Najczęściej bohaterami tych koszmarków językowych są psy, ale też koty czy konie (podałam tylko te najłagodniejsze).

Dawno temu oswoiliśmy zwierzęta, korzystaliśmy z ich pracy. A sposób, w jaki je traktowaliśmy, a może i traktujemy do dziś, funkcjonuje w języku.
ZMIEŃMY TO.
Napiszcie baśń, opowiadanie, wiersz, w których słowa: pies, kot, koń, świnia itd. będą brzmiały dumnie. Oddajmy wreszcie szacunek zwierzętom.
Innym zadaniem jest napisanie apelu lub protestu, gdzie zwrócicie uwagę na bezmyślnie wypowiadane słowa sankcjonujące okrucieństwo wobec naszych braci mniejszych.
Stwórzcie pracę plastyczną pod tytułem: „Zwierzę – to brzmi dumnie”. Ukażcie zwierzę jako istotę piękną, wspaniałą, majestatyczną, zdolną do przyjaźni, współpracy, pomocy, sympatii.
Powodzenia! Znowu wymyśliłam Wam trudne zadanie, ale wielokrotnie zadziwiliście mnie wyobraźnią i umiejętnością łamania stereotypów, więc jestem przekonana, że i teraz tak się stanie.

Krystyna Inowolska

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Ja – Zwierzę”

Temat pracy: „Odpowiednie dać rzeczy słowo!” - Cyprian Kamil Norwid

I. Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs jest indywidualny.
2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych.
3. Tekst musi być napisany samodzielnie przez dziecko, czyli samodzielnie wymyślony i zredagowany oraz nigdzie dotąd niepublikowany.
4. Objętość pracy: min. 1 strona o formacie A4, max. 2 strony maszynopisu (czcionka 12 pkt, marginesy 2 cm, pojedyncza interlinia).
5. Do każdej pracy musi być dołączona zgoda opiekuna prawnego/ rodzica na udział
w konkursie, stanowiąca integralną część niniejszego regulaminu.
II. Sprawy organizacyjne:
1. Tekst będzie oceniany według standardowych kryteriów oceny pracy pisemnej (oryginalność realizacji tematu, kompozycja, język i styl, zapis, w tym prawidłowy zapis dialogu).
2. Prace muszą być opatrzone następującymi danymi:
- imię i nazwisko uczestnika,
- wiek uczestnika,
- temat pracy,
- imię i nazwisko nauczyciela,
- adres e – mail nauczyciela,
- dokładny adres szkoły wraz z numerem telefonu i adresem e mail.
2. Prace należy nadsyłać do 10 maja 2020 r. wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie prosimy napisać: „biblioteka: konkurs >>Ja - Zwierzę<<. Prace prosimy przysyłać w załączniku w formacie: doc, docx, rtf, odt.
3. Każdy zgłaszający pracę uzyska od organizatora, potwierdzenie złożenia pracy,
w formie elektronicznej.
4. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika w Warszawie: www.zs60.waw.pl, najpóźniej 29.05.2020 r.
5. Na rozdanie nagród i wyróżnień laureaci otrzymają zaproszenia.
6. Zdobywca I, II i III miejsca otrzyma tytuł LAUREATA, który może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, zgodnie
w Warszawie dnia 26 lutego 2020 r.
7. Laureat otrzyma stosowne zaświadczenie.

Wszystkim twórcom życzymy natchnienia i sukcesu.

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ja – Zwierzę”

Temat pracy: „Zwierzę – to brzmi dumnie”
I. Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs jest indywidualny.
2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych.
3. Do każdej pracy musi być dołączona zgoda opiekuna prawnego/ rodzica na udział
w konkursie, stanowiąca integralną część niniejszego regulaminu.
4. Praca plastyczna musi być oryginalna i wykonana samodzielnie przez uczestnika.
5. Obowiązuje dowolna technika płaska: malarska, rysunkowa, kolaż (z wykluczeniem plasteliny i materiałów sypiących się) oraz dowolny format prac.
II. Sprawy organizacyjne:
1. Kryteria oceny pracy: pomysł, oryginalność realizacji tematu, kompozycja, jakość wykonania.
2. Prace muszą być opatrzone następującymi danymi:
- imię i nazwisko uczestnika,
- wiek uczestnika,
- temat pracy,
- imię i nazwisko nauczyciela,
- adres e – mail nauczyciela,
- dokładny adres szkoły wraz z numerem telefonu i adresem e mail.
1. Prace należy nadsyłać do 10 maja 2019 r. na adres: Szkoła Podstawowa nr 48 im. Adama Próchnika, ul. Stefanii Sempołowskiej 4, 00-574 Warszawa z dopiskiem: Konkurs: <<Ja – Zwierzę>> lub przynosić osobiście (do 8.05. 2020 r. do godz. 15.00).
2. Prace ocenia jury, powołane przez organizatora.
3. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika: www.zs60.waw.pl, najpóźniej 29.05.2020 r.
4. Na rozdanie nagród i wyróżnień laureaci otrzymają stosowne zaproszenia.
5. Zdobywca I, II i III miejsca otrzymuje tytuł LAUREATA, który może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, zgodnie z Wykazem zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych – rok szkolny 2019/2020, opublikowanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie dnia 26 lutego 2019 r.
6. Laureat otrzyma stosowne zaświadczenie.

Wszystkim twórcom życzymy natchnienia i sukcesu.

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego autora pracy na przetwarzanie i publikację danych osobowych.